Cztery koncerty Areny w Polsce

Brytyjska formacja Arena cały czas pracuje nad swoim najnowszym albumem “The Seventh Degree of Separation”. Wkrótce poznamy okładkę tego wydawnictwa oraz pierwsze dźwięki. Premiera płyty przewidziana jest na listopad i będzie ją można najwcześniej kupić na promocyjnej trasie koncertowej obejmującej kilka europejskich krajów, w tym Polskę. Zespół zagra u nas w terminach: 7.11 – Wrocław, Firlej,  8.11 – Warszawa, Progresja, 9.11 – Poznań, Blue Note,  10.11 – Katowice, Teatr Śląski.

Gościem specjalnym podczas polskich występów Areny będzie formacja Believe (za wyjątkiem koncertu w Poznaniu), a podczas finałowego występu w Katowicach towarzyszyć im będzie ponadto zespół Osada Vida. I właśnie tam, wszystkie koncerty zostaną zarejestrowane na potrzeby przyszłych wydawnictw DVD.

A czego możemy spodziewać się po koncertach Areny? W niedawnym wywiadzie dla magazynu Top Drummer (nr 8-9/2011), Mick Pointer, lider zespołu, tak odpowiada: “Usłyszycie wybór  starych i nowych utworów Areny i około trzydzieści minut nowego materiału. Będzie to najlepszy koncert tego roku!”

W tym samym wywiadzie Pointer wypowiada się również na temat nowego wokalisty Areny: “Nowym wokalistą jest Paul Manzi. Ma fantastyczny rockowy głos, jakiego nigdy nie mieliśmy w Arenie. Dodał zespołowi nowego wymiaru, który mam nadzieję wszystkim się spodoba. Śpiewał już w Polsce z Oliver Wakeman Band. (.) Jest wokalistą, którego zawsze szukałem. W kwestii pozostałych trzech, Johna Carsona, Paula Wrightsona i Roba Sowdena, myślę, że wszyscy mieli dobre i złe strony, ale każdy z nich był dobry dla Areny na tym etapie, kiedy był z nami.”

07.11 – Wrocław, Firlej (+ Believe)
08.11 – Warszawa, Progresja (+ Believe)
09.11 – Poznań, Blue Note
10.11 – Katowice, Teatr Śląski (+ Believe, gość specjalny Osada Vida)

Bilety w sprzedaży na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl,www.ticketportal.pl, www.kupbilet.plwww.eventim.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew 187), 32/253 77 60,shop@metalopolis.com.pl