Debiut nowego projektu Lombardo

Eksperymentalny posthardcore’owy skład gwiazd, grupa Philm z Dave’em Lombardo (Slayer), Gerrym Nestlerem (Civil Defense) i Pancho Tomasellim (War) podpisał kontrakt z Ipecac Recordings. 15 maja ukaże się ich debiutancki krążek zatytułowany „Harmonic”.

Dave Lombardo komentuje, że wszyscy, którzy słyszą o Philm, kojarzą, że brzmieniowo jest on zbliżony do Slayera. Jak twierdzi perkusista – nic bardziej mylnego. Lombardo zredukował swój zestaw do czterech elementów, inspirując się ustawieniem bębniarzy z lat sześćdziesiątych. Każdy utwór ma mieć swój indywidualny charakter. Ma być też swoistym przeniesieniem klimatu ciężkich utworów z tego okresu, dodając im szczyptę dzisiejszych nowoczesnych brzmień.

Utwory zostały napisane przy współudziale wszystkich członków projektu, głównie podczas improwizacji, przy wykorzystaniu starego sprzętu nagraniowego. Jak twierdzi Lombardo, nagrywanie „Harmonic” było dla niego pierwszym doświadczeniem tego typu. Nigdy dotąd nie tworzył muzyki w ten sposób i nie był jednocześnie muzykiem i producentem na albumie.

Strona zespołu: www.facebook.com/PHILMOfficial