Felix Lehrmann na Tama 40th Anniversary Drum Festival

Kolejnym wykonawcą ogłoszonym przez Tama 40th Anniversary Drum Festival jest Felix Lehrmann – znany perkusista sesyjny z Berlina, od 2012 członek progresywnego zespołu rockowego Flower Kings ze Szwecji.

Wcześniej będąc członkiem różnych półprofesjonalnych zespołów, Felix rozpoczął swoją zawodową karierę muzyczną w wieku 17 lat, jadąc w europejską trasę koncertową z piosenkarką imieniem Della Miles. Po ukończeniu szkoły przez dwa lata koncertował z gwiazdą niemieckiej telewizji Yvonne Catterfeld. Od tamtej pory już nigdy nie oglądał się za siebie, a w jego zawodowym resume pojawiały się kolejne nazwiska znanych artystów, m.in. Sarah Connor czy Jennifer Rush.

W roku 2011 Felix wydał swój pierwszy album solowy zatytułowany „Felix Lehrmann’s Rimjob”, o którym marzył od lat. Razem z nim na płycie zagrali znakomici muzycy, tacy jak jazzowy gitarzysta Torsten Goods czy basista Claus Fischer. Wystarczy posłuchać tych nagrań by zrozumieć, dlaczego Lehrmann jest od kilku lat tak rozchwytywanym i zajętym muzykiem – za swoją moc, precyzję, elegancję i kreatywność zbiera nieustanne pochwały.

Festiwal perkusyjny z okazji obchodów 40. rocznicy firmy Tama odbędzie się 5 lipca 2014 w siedzibie firmy Meinl Distribution w niemieckim Gutenstetten. Więcej informacji: www.tama.de.

Felix Lehrmann