Gama Bomb rozgrzewa się z Onslaught

Rozpoczęła się wspólna trasa GAMA BOMB i Onslaught po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ci pierwsi już za niecały miesiąc, w czwartek 13 października, zawitają w towarzystwie SWORN AMONGST do Wrocławia na organizowany przez Core-Poration koncert w klubie Madness. Będzie to jedyny występ w naszym kraju.

Dublińczycy z GAMA BOMB wychowali się na grach komputerowych, horrorach, komiksach i klasycznych kapelach pierwszej fali thrashu z lat 80-tych. Zespół powstał w 2002 roku, inspirując się sonicznym atakiem swoich bohaterów takich jak Megadeth, Anthrax czy Nuclear Assault. Zawarte na wydanym w 2006 roku albumie „Citizen Brain” skrzywione, ironiczne teksty w połączeniu ze wściekłymi riffami i olśniewającymi solówkami naznaczyły GAMA BOMB jako odważnych pionierów tzw. thrash revival. Jednak dopiero wydany w 2010 roku album „Tales from the Grave in Space” na dobre ugruntował ich pozycję w czołówce.

SWORN AMONGST to z kolei grupa wyróżniająca się umiejętnością tworzenia potężnego, nowoczesnego metalu, z zachowaniem należytego szacunku dla korzeni tradycyjnego thrash i speed metalu. W styczniu tego roku zespół nagrał EP’kę „Evolution” a jeszcze pod koniec tego roku planuje rozpocząć prace nad następcy wydanego w 2010 roku LP “Severance”.

Polskim supportem będzie ŚWINIOPAS.

Bilety w przedsprzedaży Ticketpro kosztują 33pln natomiast w dniu koncertu dostępne będą w klubie w cenie 40pln.

źródło: informacje prasowe