Hip Pickles po raz pierwszy w Polsce

W ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST, który odbędzie się w dniach 20 – 24 października 2011 r. po raz pierwszy w Polsce wystąpi grupa Hip Pickles.

Jest to jeden z najlepszych amerykańskich zespołów perkusyjnych, który sześciokrotnie został nagrodzony przez DCA (Drum Corps Associates) w konkursie Drum Ensemble World Champions oraz czterokrotnie wybrany przez czytelników magazynu „Drum” najlepszym zespołem perkusyjnym . W skład Hip Pickles wchodzi czterech niesamowicie energicznych perkusistów: Kierujący zespołem Chet Doboe oraz John Doboe, Gary Gonzaleza i Anthony Dilig.

Opisując zespół Hip Pickles, nasuwają się na myśl przede wszystkim określenia: doskonałość oraz wszechstronność. Harmonogram ich występów jest wypełniony licznymi koncertami, występami podczas festiwali muzycznych, warsztatów, wydarzeń firmowych oraz pokazów edukacyjnych dla młodych ludzi.

Są aktywnymi muzykami, którzy występują podczas różnych imprez na Long Island w Nowym Jorku, dla telewizji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Mieli przyjemność wystąpić podczas otwarcia szczytu pokojowego Narodów Zjednoczonych oraz na uroczystości „The Event” w Nowym Jorku poświęconemu rodzinom ofiar katastrofy w World Trade Center. Hip Pickles występowali również na najważniejszych festiwalach w Nowym Jorku, Londynie, Montrealu, Amsterdamie, Rotterdamie, Vancouverze, Graz, Toronto, Puerto Rico, Nowym Orleanie, Las Vegas czy w Nashville.

W 2003 roku, Hip Pickles, pojawili się na DVD „Modern Drummer Festival”, „The Best of Modern Drummer” oraz na video Larrie Londin Scholarship razem ze znanym z udziału na Festiwalu Perkusyjnym DRUM FEST w Opolu Chesterem Thompsonem, Willem Calhounem oraz Terrym Bozzio.
Zespół występował wielokrotnie na festiwalu Modern Drummer, na kongresie Percussive Arts Society oraz festiwalach perkusyjnych w Montrealu, Vancouver, “The Big Bang” w Holandii, “The Percussion Summit” w Neapolu, festiwalu perkusyjnym w Bloomfield, Bumberdrum w Seattle, “Night of Percussion” w Graz oraz podczas Rhythm Stix w Londynie.

Bilety: w przedsprzedaży – 19 zł, w dniu koncertu – 29 zł
dostępne będą w systemie: www.ticketportal.pl
więcej informacji o koncertach i biletach na stronie:
www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl