Jazz Jam Session: 3bute 2 Komeda, 22-23.12.2010

Podstawowym założeniem naszych jazzowych spotkań jest integracja śląskiego środowiska osób zajmujących się muzyką improwizowaną w szerokim znaczeniu tego słowa. Naszym celem jest budowanie nowych form muzycznych, jak i zaprezentowanie nowoczesnego podejścia kanonu jazzu. Wśród nowatorskich aranżacji zostało również przewidziane miejsce na tak różnorodne gatunki muzyczne jak folk czy muzyka elektroniczna. Jazz Jam Session jest także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń muzycznych
i promowania kultury muzycznej.
Jazz Jam Session w Gugalandrze jest nietypowym i jedynym tego typu wydarzeniem, w skali krajowej, które budzi zainteresowanie zarówno wśród ludzi zajmujących się muzyką od strony wykonawczej jak i szerokiego grona odbiorców. Szczególnym zainteresowaniem zaś cieszy się wśród studentów i młodych entuzjastów jazzu.
Tym razem z okazji zbliżających się Świąt, organizatorzy przygotowali dla Was wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem.
Specjalnie dla Was na Scenie Gugalander w ramach projektu 3bute 2 Komeda wystąpią najzdolniejsi Polscy muzycy młodego pokolenia, a wszystko po to żebyście mogli odkryć na nowo wspaniałe brzmienia prekursora free jazzu w Europie – Krzysztofa Komedy.
Wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem zachęcamy do przejrzenia strony, na której znajduje się plan imprezy oraz szczegółowe informacje odnośnie koncertu.
3bute 2 Komeda to niepowtarzalny, unikatowy projekt łączący muzyków reprezentujących różne style wykonawcze, składające się na idiom szeroko rozumianej muzyki improwizowanej. Twórczość Krzysztofa Komedy stanowi pewnego rodzaju pretekst do wspólnej improwizacji i ponownej interpretacji jego muzyki.

Zespół w składzie

Aleksander Papierz – Saksofony
Dominika Seger – Saksofony
Piotr Krawczyk – Puzon
Mateusz Węgrzyn – Gitara
Kamil Zawiślak – Fortepian
Marcin Lekston – Kontrabas/gitara basowa
Albert Karch – Perkusja