Jonny König na Tama 40th Anniversary Drum Festival

Następnym perkusistą, który zaprezentuje się podczas Tama 40th Anniversary Drum Festival jest Jonny König z niemieckiego zespołu Söhne Mannheims wykonującego muzykę r’n’b, soul i pop.

Jonny Konig

Oprócz doskonałych umiejętności technicznych, jakie muszą cechować każdego dobrego bębniarza, Jonny zyskał ostatnio większą popularność dość nietypowym sposobem – w roku 2013 opublikował na YouTube nagranie perkusyjnej transkrypcji przemówienia niemieckiego polityka, Edmunda Stoibera, które do tej pory obejrzano ponad 740 tysięcy razy!

Ucząc się gry na perkusji od wieku 5 lat, jako 12-latek Jonny grał już w swoich pierwszych zespołach wykonujących muzykę punk rockową oraz rock alternatywny. Później zaczął także brać lekcje gitary, pianina i śpiewu, a następnie pisać piosenki dla swoich zespołów. Po ukończeniu liceum poszedł na 10-tygodniowy intensywny kurs gry na bębnach w Drummer’s Institute w Dusseldorfie, później na „Popkurs” w Hamburgu, a potem rozpoczął studia na Pop Academy w Baden-Wuerttemberg.

Dziś Jonny König nie tylko gra z Söhne Mannheims, ale także pisze swoje własne etiudy perkusyjne, podkłady rytmiczne i utwory, skomponował muzykę do wielu reklam i krótkich filmów, był zaangażowany w pracę przy produkcjach teatralnych i studyjnych jako perkusista i kompozytor, a także udziela się jako nauczyciel gry na perkusji. Na festiwalu znaczącym 40-lecie marki Tama, który odbędzie się 5 lipca w siedzibie firmy Meinl Distribution w niemieckim Gutenstetten, Jonny wykona właśnie swój popisowy numer „Stoiber on Drums”.