Lars Ulrich o nowej płycie Metalliki

Najnowszy do tej pory pełnoprawny album Metalliki, wydany w 2008 roku “Death Magnetic”, był ostatnim wydawnictwem podlegającym kontraktowi z wytwórnią Warner Music Group, z którą zespół współpracuje od 1984 roku. Perkusista grupy, Lars Ulrich w wywiadzie udzielonemu Spin.com przyznał, że nie jest jeszcze przesądzone kto i w jakiej formie wyda nową płytę:

“Mamy jasną sytuację i jesteśmy wolni od kontraktu płytowego. Możemy w zasadzie zrobić co chcemy i zamierzamy przyjrzeć się różnym rozwiązaniom.”

Ulrich dodaje: “Piszemy muzykę i zamierzamy wkrótce zacząć nagrania. W pewnym momencie dojdziemy do miejsca, w którym zakończymy dłubanie i zapragniemy podzielić się rezultatami naszej pracy. Musimy więc obmyślić w jaki sposób to zrobić i nie ograniczamy się. Równie dobrze możemy wpaść na coś szalonego.”.

Perkusista zdradził także metody pracy nad nowym materiałem: “Pracujemy etapami. Wielu pisze piosenki od razu od początku do końca. My tak nie robimy. Pracujemy np. nad 10 pomysłami, które rozwijamy podczas kilku sesji. Robimy zwrotkę, refren, może intro i zostawiamy to by pracować nad 10 innymi rozwiązaniami. Więc jest za wcześnie by mówić o naszej nowej muzyce, jeszcze nie zaczęliśmy kleić pomysłów. W tej chwili rzucamy pomysłami i wybieramy dobre riffy.”

Przypomnijmy, że Lars Ulrich znalazł się w zeszłym roku na okładce TopDrummera (czerwiec/lipiec 2011) (ZAMÓW NUMER).

źródło: spin.com