Meinl Byzance 21” Mike Johnston Signature Transition Ride

W wyniku współpracy Mike’a Johnstona z firmą Meinl powstał nowy, sygnowany jego nazwiskiem talerz 21” Transition Ride z serii Byzance Extra Dry Series.

Celem przyświecającym projektowaniu tej blachy było osiągnięcie płynnego przejścia pomiędzy punktową grą a mocniejszymi uderzeniami typu crash (i z powrotem) bez utraty selektywności ataku. W efekcie udało się stworzyć bardzo wszechstronny i wielofunkcyjny talerz.

„Pracowaliśmy nad brzmieniem ride’a dla Mike’a prawie przez półtora roku. Mike wciągnął do współpracy grupę swoich internetowych fanów, których sugestie i opinie były bardzo motywujące.” powiedział Norbert Saemann z firmy Meinl.

Mike Johnston Signature Transition Ride posiada nieszlifowaną i tylko lekko polerowaną powierzchnię o surowej fakturze dla lepszej przejrzystości uderzeń, a jego krawędź jest gładka i wypolerowana, dzięki czemu talerz bardzo płynnie wchodzi w większe drgania, oferując cały czas pełną kontrolę nad dynamiką.

„Zawsze chciałem mieć ride, który posiadałby doskonałą barwę i definicję, a jednocześnie pozwalał na osiągnięcie pięknego efektu crash. Transition Ride jest dokładnie taki. Jedną z moich ulubionych rzeczy podczas grania na nim jest to, jak szybko wygasa po mocniejszym uderzeniu, kiedy chcemy gładko przejść do gry bardziej subtelnej. Bell w Transition Ride też jest dość wyjątkowy – kiedy na nim gramy, reszta blachy dodaje do niego swój charakterystyczny przydźwięk.” powiedział Mike Johnston na temat swojej sygnowanego talerza Meinl.

Meinl Byzance 21 Mike Johnston