Music Art – Warsztaty muzyki rozrywkowej dla młodzieży

Projekt polega na przeprowadzeniu 6-cio miesięcznych warsztatów muzycznych dla młodzieży. Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu, w weekendy (sobota – niedziela) od kwietnia do czerwca oraz od września do listopada 2011 roku w sześciu różnych klasach.
Zajęcia wyglądać będą następująco: pięć klas to klasy instrumentalne (klasa perkusji, basu, instrumentów klawiszowych, gitary, wokalna), jedna to klasa teoretyczna (zajęcia z teorii muzyki, gry zespołowej, pracy studyjnej, prawa autorskiego itp.). Jednego dnia odbywać się będą zajęcia trzech klas w dwugodzinnych blokach każda. Liczebność klas uzależniona będzie od zainteresowania poszczególnymi instrumentami, ale z uwagi na możliwości nauczania nie będą większe niż 10 osób w każdej, aby zapewnić i nauczycielom i uczniom jak najbardziej komfortowe warunki do przekazywania i przyswajania wiedzy. Jedynie zajęcia klasy teoretycznej nie będą miały ograniczenia liczebności i będzie w nich mogła uczestniczyć większa liczba chętnych. Oprócz w/w zajęć, tzw. zwykłych podczas każdej sesji przewidziana jest wizyta jednego artysty, który poprowadzi dodatkowe wykłady, zajęcia praktyczne oraz zrobi prezentację swoich umiejętności w postaci solowego recitalu.

Harmonogram zjazdów do wakacji wygląda następująco:
16/04 – 17/04: Pierwsza sesja, gościem będzie perkusista Tomasz Łosowski
07/05 – 08/05: Druga sesja, gościem będzie gitarzysta Marek Raduli
11/06 – 12/06: Trzecia sesja, gościem będzie basista Wojciech Pilichowski

pozostali wykładowcy prowadzący zajęcia:
Klasa Perkusji – Mariusz Lipiński
Klasa Gitary – Maciej Frela
Klasa Instrumentów Klawiszowych – Michał Wróblewski
Klasa Basu – Szymon Orłowski
Klasa Wokalna – Beata Andrzejewska

Oprócz zajęć przewidziany jest również jam session wykładowców i uczestników poprzedzony krótkim występem zaproszonego gościa, któremu akompaniować będzie zespół złożony z kadry warsztatów.
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia Loft Art – udostępnionej przez Policealne Szkoły Delta, Plac Żołnierza 5 i są BEZPŁATNE!!!

Jam sessions oraz występy gwiazd planowane są w klubie Royal Jazz Club. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy wszystkich chętnych do jak najszybszego zapisywania się do wybranych klas. zapisy przyjmujemy mailowo i telefonicznie:

szymon.bas@poczta.fm

piotrekhuegel@gmail.com

tel.509569398, 518947489

Cały projekt jest organizowany przez firmę Elefant Music we współpracy ze Stowarzyszeniem Loft Art oraz Urzędem Miasta Szczecin.