Polskie Radio wyda debiut The Washing Machine

Już w listopadzie światło dzienne ujrzy pierwsza oficjalna płyta łódzkiego The Washing Machine. Wydawnictwo zatytułowane „Into The Sun” ukaże nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Choć to oficjalny debiut, The Washing Machine ma już na koncie duże sukcesy

– Długo kazaliśmy czekać na naszą płytę – mówi Krzysztof Drewniak, basista w zespole. – Jednak „Into The Sun” to raczej podsumowanie, niż debiut. Mamy na koncie koncerty na niemal wszystkich największych i całej masie mniejszych festiwali w Polsce, w ubiegłym roku jako jedyny zespół z naszego kraju zaproszono nas na cykl koncertów w Anglii organizowanych przez tamtejsze wytwórnie oraz media. Zebraliśmy świetne recenzje, zaś niedługo po powrocie do kraju nagraliśmy muzykę od niemego filmu „Gabinet doktora Caligari” – dodaje.

Na „Into The Sun” znajdzie się 13 rockowych utworów – mocnych, drapieżnych i psychodelicznych, ale jak zapowiadają muzycy, przy tym nie pozbawionych melodii, świeżości i przebojowości. Pod koniec października rozpocznie się pierwsze część trasy koncertowej promującej krążek. Obejmie w sumie 11 miast:

27.10.11 – Lizard King – Łódź (Soundedit Festival)
28.10.11 – CKiS – Sępólno Krajeńskie
29.10.11 – Karczma Rzymska – Darłowo
30.10.11 – MDK – Wągrowiec
06.11.11 – “Cinema Żaczek” – Kraków (film)
17.11.11 – “Sen Pszczoły” – Warszawa
18.11.11 – “Stereo Krogs” – Łódź
20.11.11 – “Mjazzga” – Elbląg
27.11.11 – “Roxy FM – Przesłuchanie” – Warszawa
10.12.11 – “Spirala” – Piotrków Trybunalski
11.12.11 – “Pod Minogą” – Poznań

The Washing Machine istnieje od 2007 roku. Niedługo od momentu powstania zostaje ogłoszony przez czasopismo „Pulp” odkryciem roku. Zespół na swoim koncie ma występy na takich festiwalach, jak Jarocin Festiwal, Pepsi Vena Festival, Maj Music Festiwal, szereg koncertów klubowych i suportów, m.in. przed The Subways, Glasvegas czy Ulterior, pojawiał się również w audycjach radiowych (m.in. „Offensywa” Radiowa Trójka, Roxy Fm). W roku 2010 na zaproszenie brytyjskiej agencji koncertowej „Jar Music Group” jako jedyny polski zespół, The Washing Machine wziął udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne. W ramach trasy „UK Promo Tour 2010” zespół wystąpił w Londynie oraz Liverpoolu, gdzie został przedstawiony osobom odpowiedzialnym za sukcesy takich gwiazd, jak: Madonna, Kings Of Leon, Arctic Monkeys, Kaiser Chiefs.

źródło: materiały prasowe