Rozpoczęcie nowego sezonu w Wytwórni – Basia Trzetrzelewska

Wytwórnia zaprasza na koncert rozpoczynający nowy sezon artystyczny. 9 września o godz. 20:00 wystąpi jedna z największych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej – Basia Trzetrzelewska. Artystka zawita do Łodzi po wielu latach, by zaśpiewać jedyny koncert w naszym mieście, na którym zaprezentuje zarówno kompozycje ze swojej najnowszej płyty, „It’s That Girl Again”, jak i swoje największe przeboje.

Basia to niewątpliwa gwiazda światowych scen jazzowych, a także osoba będąca zaprzeczeniem wszelkich teorii tyczących praw rządzących światowym show businessem. Jej droga z rodzinnego Jaworzna na szczyty popularności to łańcuch szczęśliwych zbiegów okoliczności popartych wielkim talentem i ciężką pracą, które pozwoliły jej wyrwać się z PRL – owskich realiów i zaistnieć na światowych scenach. To ponadto wokalistka o niebywałej wprost charyzmie scenicznej, a także wszechstronna artystka, która na swoich koncertach porywa publiczność w świat kobiecego jazzu, ambitnego popu oraz ciepłych brzmień samby i bossanovy przywodzących na myśl ciepłe rejony Ameryki Południowej.
Historia jej światowej kariery rozpoczęła się w  1972 roku w rodzimej Polsce. Mając na koncie wygraną w konkursie młodych talentów, Basia wraz z grupą Alibabki wyjechała na tournee po ZSRR. W dwa lata później wraz z Perfectem występowała w klubach dla polonii amerykańskiej. Nie wróciła do Polski wybierając budowanie kariery w londyńskich warunkach. W Londynie początkująca wokalistka zaproszona została do udziału w projekcie Danny’ ego  White’a, który za chwilę miał stać się liderem formacji Matt Bianco. Ich pierwszy album okazał się wielkim sukcesem i rozszedł się w ponad 1,5 milionowym nakładzie. To właśnie Danny White po kilku latach wspólnych koncertów,  przekonał Basię do rozpoczęcia solowej kariery. Nagrany z jego pomocą album „Time And Tide” z roku 1987 okazał się sukcesem nie tylko w całej Europie ale także Japonii i przyniósł Basi platynę. Kolejne wydawnictwa umocniły pozycję artystki w przemyśle muzycznym na całym świecie.  wielki sukces odniósł wydany w 1990 roku „London, Warsaw, New York”. Trzeci album, pochodzący z 1994 roku The Sweetest Illusion zdobył status złotej płyty. W 1998 roku ukazał się kompilacyjny krążek „Clear Horizon – The Best Of Basia”, który doskonale podsumował jej dotychczasowe dokonania.
W 2009 roku Basia powróciła na światowe sceny po wielu latach z albumem „It’s That Girl Again”, który pokrył się w Polsce platyną! Hity z tej płyty, „Blame It On The Summer”, „A Gift” czy „If Not Now Then When”, zdobyły szczyty list przebojów zarówno w kraju jak i poza jego granicami– wszystkie je będzie można usłyszeć w trakcie koncertu w łódzkiej Wytwórni.