Seria DVD “Ultimate Drum Lessons” od Hudson Music

Hudson Music wypuszcza dwa pierwsze tytuły serii Ultimate Drum Lessons. Produkty zawierają lekcje czołowych światowych perkusistów, jak Neil Peart, Mike Portnoy, Gavin Harrison czy Derek Roddy.

Double Bass Drumming, wydane 1. listopada zawiera lekcje perkusistów najbardziej znanych z ich technik podwójnej stopy, jak Derek Roddy, Jason Bittner, Russ Miller, Chris Adler i Mike Portnoy. Wideo zawiera zbiór pokazów każdego z artystów, poszerzone o legendarnych perkusistów – Simona Phillipsa, Steve’a Smitha i Dave’a Lombardo.

Program jest prowadzony przez legendarnego nauczyciela perkusji- Doma Famularo, który dzieli się swoją biegłością. DVD zawiera wszystkie współczesne style gry na podwójnej stopie, od fusion do speed metalu.

Progressive Rock Drumming, wydane 15. listopada zawiera lekcje i pokazy najbardziej znanych ikon gatunku, jak Neil Peart, Mike Portnoy, Gavin Harrison, Carl Palmer, Nick D’Virgilio, Chris Pennie, Simon Phillips, Todd Sucherman i Greg Bissonette.

DVD concentruje się na zrozumieniu i docenieniu osobliwych elementów progresywnego grania: mocy, nieparzystych podziałów, precyzji, kreatywności i złożoności. Program jest prowadzony przez legendę prog/fusion Roda Morgensteina, który dzieli się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat tego popularnego gatunku muzycznego.

Oba wydawnictwa są składanką lekcji z wcześniejszych nagrań wydanych przez Hudson Music.Wiceprezes Hudson – Paul Siegel mówi, że daje to perkusistom zróżnicowany i otwierajacy oczy produkt.

“Łączenie lekcji z naszego pokaźnego katalogu pozwala perkusistom na doświadczanie szerokiego zakresu konceptów ujawniając je perkusistom, którzy nie byli z nimi dotąd zaznajomieni”

Skróty filmu i więcej informacji na temat pod adresem: www.hudsonmusic.com