TopDrummer – Grudzień 2012/Styczeń 2013

Oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku numer TopDrummera. Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, czyli czas, w którym możemy się na chwilę zatrzymać i spędzić trochę czasu z rodziną. Dla wielu z nas grudzień to także miesiąc sporej muzycznej aktywności. Mam nadzieję, że TopDrummer, którego trzymacie w rękach, będzie wartościowym prezentem właśnie w perspektywie nadchodzących Świąt.

W numerze mnóstwo ciekawych wywiadów z perkusistami reprezentującymi przeróżne muzyczne style. Na okładce Gary Husband – muzyk przez wiele lat związany ze znakomitym Level 42, a także multiinstrumentalista współpracujący z takimi gigantami jak Allan Holdsworth czy John McLaughlin. Znajdziecie również zapis rozmowy z mistrzem groove’owego grania – Derrickiem McKenziem z Jamiroquai. Jak zwykle ciekawe wywiady Jagody Jabłonowskiej: z Marciem Ułanowskim, którego przedstawiać nie trzeba, a także z Jurkiem Markuszewskim, rewelacyjnym młodym perkusistą, którego miałem okazję usłyszeć na żywo w zespole Sidneya Polaka. Całą naszą brać perkusyjną ucieszy na pewno rozmowa z Tomkiem Wolakiem – człowiekiem, który konstruuje, naprawia bębny i wie o nich niemal wszystko. W bieżącym numerze również wywiad z Jackiem Pelcem, dzięki któremu zacząłem przygodę z TD, a także krótka rozmowa z legendarnym Alem Fosterem.

Jak zwykle polecam Waszej uwadze dział testów. W imieniu całej redakcji życzę wszystkim Czytelnikom, Przyjaciołom TopDrummera wszystkiego co najlepsze na Święta i nadchodzący Nowy Rok. Życzę spokoju Ducha, szczęścia i mnóstwa ciekawych muzycznych wyzwań w 2013 roku.

Michał Szczeblewski