TopDrummer – sierpień/wrzesień 2010

Gwiazdą bieżącego numeru jest Mike Mangini – wszechstronny muzyk, mistrz prędkości i – jak sami zobaczycie – także filozof. Współpracuje z wieloma światowymi sławami, m.in. Steve’em Vaiem, Jamesem LaBrie czy muzykami grup EXTREME i ANIHILATOR. Poznając bliżej jego spojrzenie na świat, będziecie mogli sobie wyobrazić, jak wyglądają prowadzone przez niego lekcje w Berklee College of Music.

W numerze przybliżamy też sylwetki dwóch innych bębniarzy: klasycznego, ale i wszechstronnego Sławomira Bernego oraz przekraczającego barierę dźwięku perkusistę grupy VADER – Pawła Jaroszewicza.

W dziale testów przeczytamy o dwóch zestawach akustycznych firm Pearl i Gretsch, elektronicznym secie Alesis oraz syntezatorze Roland Octapad.

W części warsztatowej przygotowaliśmy szkółkę Pete’a Locketta, który już od dłuższego czasu prezentuje nam swoje ćwiczenia, oraz poradnik prawidłowego ustawienia bębnów.

Na koniec pozwolę sobie zaprosić wszystkich do Opola, gdzie już pod koniec września rozpocznie się wielkie perkusyjne święto: XIX Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny.