Trasa Doreny po Polsce już na początku listopada

Na początku przyszłego miesiąca szwedzki zespół Dorena przyjedzie do Polski na cztery koncerty. 9 listopada post-rockowa grupa wystąpi w Warszawie, a supportować ją będzie Lora Lie.

Dorena to jeden z najciekawszych zespołów na szwedzkiej scenie post-rockowej. Grupa powstała w 2007 roku w okolicach Göteborga. Członkowie zespołu grywali za młodu razem w rozmaitych zespołach – ich muzyka oscylowała od punkrocka po screamo. Wkrótce jednak zaczęli się inspirować post-rockiem, czego efektem było nagranie debiutanckiego albumu „Holofon” (2009). W 2010 roku światło ujrzał drugi krążek „About Everything and More”.

Muzyka Doreny urzeka delikatnymi melodiami i intymną atmosferą. Szwedzki kwintet posiada wielki zmysł do komponowania chwytliwych, czasami wręcz hipnotyzujących utworów. Członkowie zespołu dbają o różnorodność – potrafią także znakomicie budować epicki nastrój narastającym brzmieniem gitar, które znajduje ujście w monumentalnych riffach.

Lora Lie jest jednym z najbardziej oryginalnych zespołów w polskim undergroundzie. Warszawski kwartet tworzy muzykę inspirowaną dokonaniami takich twórców jak między innymi PJ Harvey czy CocoRosie.

Po ciepło przyjętej EP-ce „Rewind” zespół nagrał kolejne wydawnictwo „Catadores EP”, które ukazało się 28 sierpnia. Nowa EP-ka jest bardziej przemyślana niż debiutancki krążek Lory. Utwory uzyskały więcej harmonii wokalnych, dzięki czemu melancholijno-nostalgiczne ballady jeszcze mocniej oddziałują na emocje słuchaczy.

O Kaji Domińskiej, jednej z wokalistek zespołu, ostatnio zrobiło się głośno za sprawą udziału w programie The Voice of Poland (TVP2). Jej talent najdobitniej odzwierciedla wypowiedź Nergala: „Ja mam problem, bo nie jestem poetą, a o takich głosach po prostu powinno się pisać wiersze”.

źródło: materiały prasowe