Warsztaty perkusyjne Zildjiana z Jasonem Bittnerem

Warszawa i Poznań znalazły się na liście dziesięciu miast wybranych przez Avedis Zildjian Company, w których we wrześniu, w ramach tzw. kliniki Zildjiana, zorganizowane zostaną warsztaty perkusyjne. Poprowadzi je jeden z najbardziej znanych perkusistów metalowych – Jason Bittner z Shadows Fall.

Perkusista prezentuje bardzo rozpoznawalną technikę gry, szczególnie na podwójnej stopie. Bittner zdobywał wielokrotnie liczne wyróżnienia i nagrody dla najlepszego perkusisty metalowego, perkusisty roku czy najlepszego nagrania perkusyjnego (za album “The War Within” Shadows Fall). Od 2001 roku jest perkusistą modern-metalowej grupy Shadows Fall, ale mimo swojego zaangażowania w stricte metalowe projekty świetnie czuje się też w stylistyce jazz czy latino. Swój pierwszy talerz Zildjiana, crash-ride A 18″ Jason kupił mając 11 lat.

Pokaz Jasona Bittner’a w Warszawie będzie miał miejsce w salonie muzycznym Riff Megastore na ulicy Bokserskiej 62A, od godz.19.00. W Poznaniu natomiast, warsztaty odbędą się w sklepie Music Store na ul. Wielkiej 21, o godz. 17.00.

Klinika Zildjiana łączy w sobie ciekawe formy gry na perkusji, edukację ale i świetną zabawę. Z całą pewnością usłyszeć będzie też można najnowsze utwory z nowego albumu Shadows Fall.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

źródło: materiały prasowe