Warsztaty sekcji rytmicznej w gdańskim Riffie

Już w następny czwartek 23 maja w Salonie Muzycznym Riff w Gdańsku (al. Grunwaldzka 355) będą miały miejsce darmowe Warsztaty Sekcji Rytmicznej, które poprowadzą Tomasz Łosowski (perkusja) i Karol Kozłowski (gitara basowa).

Tomasz Łosowski jest synem Sławomira Łosowskiego, lidera i założyciela legendarnej i dawnej grupy Kombi (nie mylić z Kombii). Mimo skończonej szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu postanowił zająć się zawodowo perkusją. Łosowski profesjonalną działalność artystyczną rozpoczął od występu wraz z grupą Kombi w 1991 roku. Na stałe współpracuje ze Sławomirem Łosowskim, Markiem Bilińskim i grupami: PiR2 (Raduli, Pilichowski, Łosowski) oraz Orange Trane (Lemańczyk, Bukowski, Łosowski). Nagrał przeszło 40 płyt w tym swój solowy album pt. „C.V.”. Sporadycznie komponuje muzykę do spotów reklamowych i filmów.

Jego szkoła gry na perkusję z 1997 roku odniosła wielką popularność (wśród uczących się perkusistów). Prowadzi także liczne warsztaty i workshopy na terenie całego kraju.

Karol Kozłowski – basista, kompozytor, muzyk sesyjny, aranżer. Urodzony w Gdańsku 29 lipca 1982 roku. Od wczesnych lat zainteresowany muzyką i dźwiękami. W wieku 6 lat dostał swój pierwszy instrument, był nim akordeon. Szkoła muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w niej zdobywał wiedzę i pierwsze sukcesy, była początkiem jego kariery. Tam uczęszczał do klasy akordeonu równolegle rozwijając swoje umiejętności grając na fortepianie. Po 6 latach instrumentem wiodącym stał się klarnet. W drugiej klasie szkoły średniej zdecydował się chwycić w dłonie gitarę i to w dodatku basową, i tak pozostało. Absolwent, w tytule licencjata w 2011 roku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie Student V roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie gitary basowej.

warsztaty sekcji rytmicznej 2013