Weź udział w akcji The Thing! Pokaż się całemu światu! 28.05.11 w Łodzi

W imieniu organizatora zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłym, międzynarodowym projekcie perkusyjnym The Thing, którego polska odsłona odbędzie się w Łodzi. The Thing to międzynarodowa akcja polegająca na wybiciu przy użyciu pałeczek perkusyjnych rytmu piosenki „Knock Me Out” (Street Drum Corps).

W przedsięwzięciu, oprócz chętnych z całego świata, weźmie udział także Street Drum Corps oraz trzydziestu innych amerykańskich perkusistów. Oprócz Polski i USA w projekcie wezmą udział Białoruś, Meksyk, Niemcy i Rosja. Każde państwo ma za zadanie wybić cały utwór.

Geneza The THING

Street Drum Project było akcją zorganizowaną przez fanów zespołu 30 Seconds To Mars (zwanych Echelonem). W projekcie wzięło udział 340 osób z 17 miast. Każde miasto miało przydzieloną do wybicia określoną partię perkusyjną z utworu 30STM. Powstałe w ten sposób wideo (posiadające także wstawki nawiązujące do teledysków zespołu) było prezentem urodzinowym dla perkusisty – Shannona Leto. Udział w akcji wzięło zaledwie kilku perkusistów, pozostali byli amatorami.

Po publikacji SDP pomysłem zainteresowali się perkusiści z całego świata. Bobby Alt z amerykańskiego zespołu Street Drum Corps (który współpracował z takimi grupami jak 30 Seconds To Mars, Linkin Park czy The Used) wystąpił z propozycją, by powtórzyć całe przedsięwzięcie, jednak tym razem na skalę światową. Tak rozpoczęły się prace nad The THING.

Mamy nadzieję, że tak jak SDP pokazało Polsce, że każdy może wziąć do ręki pałeczki i dobrze się bawić, wystukując rytm, tak The Thing pokaże to całemu światu.

UWAGA!

Nie ma żadnych barier wiekowych. Do udziału zaproszeni są zarówno profesjonaliści jak i amatorzy.


Nie ma żadnych barier wiekowych. Do udziału zaproszeni są zarówno profesjonaliści jak i amatorzy.

Nagrywanie w POLSCE:

Miejsce: ŁÓDŹ, budynek fabryczny przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 24
Data: 28.05.2011
Godzina: 11:00 zbiórka przy fabryce
Ubiór: ciemne spodnie (z dowolnego materiału), koszulka czarna bez nadruku

Bobby Alt: “To bardzo wyjątkowa akcja, którą zawdzięczamy polskim fanom 30 Seconds To Mars oraz Street Drum Corps. Wszystko zaczęło się w marcu, kiedy to obejrzałem urodzinowe wideo dla mojego przyjaciela, Shannona Leto (perkusista 30 Seconds To Mars), zrobione przez polski Street Drum Project. Mój komentarz był bardzo pochlebny, stwierdziłem, że projekt wyszedł wspaniale. Liderka SDP, Paulina Czajkowska (znana bardziej jako Arsine Black), odpowiedziała, iż Street Drum Corps było inspiracją, mającą znaczący wpływ na kształt owego prezentu. Zaczęliśmy rozmawiać przez Internet, co niemal natychmiast zapoczątkowało wspólne przedsięwzięcie SDC i SDP o nazwie ‘the THING’. W wystukiwanie “Knock me out” (autorstwa SDC) włączyły się także inne kraje. Bardzo się cieszę, że dzięki serwisom takim jak Facebook czy YouTube możemy łączyć się z fanami z całego świata i mam nadzieję, że kiedy ruszymy w trasę, spotkamy wszystkich przyjaciół, którzy wzięli udział w ‘the THING’ i razem damy czadu. Nagrania z krajów uczestniczących w projekcie zostaną połączone w jedno wideo, które będzie można w czerwcu zobaczyć na YouTube.”

dowiedz się więcej o projekcie The Thing:

StronaFacebook | Twitter | Mail | YouTube