Wrześniowe wydarzenia w Hydrozagadce

Poniżej lista wydarzeń, które będą miały miejsce we wrześniu w warszawskim klubie Hydrozagadka.

01.09 (czwartek) VIII Festiwal Warszawa Singera: DAKTARII
02.09 (piątek) VIII Festiwal Warszawa Singera: PRASKI DANSING Panowie z Twardej
03.09 (sobota) VIII Festiwal Warszawa Singera: IMPREZA TANECZNA NA PRADZE dj Bigos
04.09 (niedziela) VIII Festiwal Warszawa Singera: FRANK LONDON
09.09 (piątek) MORTAL KOMBAK Double Trouble
10.09 (sobota) DDR PARTY dj Nebaz x Dj Fagot
16.09 (piątek) SOUL’N’ROLL PARTY: THE BUNGLERS dj bigos
17.09 (sobota) LET’S DANCE makowa panienka
22.09 (czwartek) EL DUPA support: KABANOS
23.09 (piątek) FUNK JOINT UNLIMITED
24.09 (sobota) OLDSCHOOL DISCO PARTY dj bigos
28.09 (środa) BRASSTRONAUT (CAN)
30.09 (piątek) POLEPIONE DZWIĘKI

01.09 (czwartek)
VIII Festiwal Warszawa Singera: DAKTARII
start. 21.30
WSTĘP WOLNY

„This is the last song I wrote about Jews” – koncert zespołu Daktari

Daktari – młody warszawski skład dowodzony przez Olgierda Dokalskiego. Genialnie łączy noise’ową energię z awangardowymi improwizacjami, folkowymi klimatami, jazzem i muzyką klezmerską. Ich koncert wypełnią autorskie kompozycje pochodzące z debiutanckiej płyty „This is the last song I wrote about Jews. Vol.1”. Wśród szerokich inspiracji kapeli można odnaleźć m. in. Sonic Youth, Gastr Del Sol, Andrew Hilla, Juliusa Hemphilla czy też Dona Cherry’ego.

02.09 (piątek)
VIII Festiwal Warszawa Singera: PRASKI DANSING Panowie z Twardej
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

Po wakacyjnej przerwie, powracają… TAK! dyskdżokejski kolektyw Panowie z Twardej w Hydrozagadce. Spodziewajcie się luzu, big bitu i zabawnej konferansjerki.

Panowie z Twardej – to dyskdżokejski kolektyw, składający się z dwóch zaprawionych w boju i doświadczonych prezenterów dyskotekowych. Zbyszek Draska oraz Marian Zapałka – bo to o nich mowa – wrócili właśnie z ogólnopolskiego tournee po klubach seniora. W przerwie pomiędzy produkcją swojej najnowszej płyty, a kolejnymi poszukiwaniami nietuzinkowych kreacji w warszawskich stoiskach z odzieżą używaną, założyli swój profil na fb.

Jak sami twierdzą, są jak ogień i woda, jak groch z kapustą. Dyskoteka rzuciła nich wyjątkowy czar, który sprawia że nie są im straszne blaski kolorofonów, i odbłyski z kuli. Swoim słuchaczom serwują wyselekcjonowane polskie przeboje. Panowie nie stronią również od hitów dyskotekowych z krajów republik radzieckich, NRD, a także innych państw zachodnich.

03.09 (sobota)
VIII Festiwal Warszawa Singera: IMPREZA TANECZNA NA PRADZE W KLIMACIE WARSZAWY SINGERA W TLE dj Bigos
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

Muzyka warszawskich ulic, oldschoolowy rock i taneczne evergreeny to plan na ten wieczór. Wszystko ogarnia dj Bigos.

04.09 (niedziela)
VIII Festiwal Warszawa Singera: FRANK LONDON
start: 17:30
WSTĘP WOLNY

NIGUNIM: TSUKER-ZIS – KONCERT LORINA SKLAMBERGA & FRANKA LONDONA

Nigunim – mistrzowski projekt i tytuł płyty Franka Londona z 1998 roku. Muzycy wykonują oryginalną i tradycyjną muzykę „nigun” oraz „zmires”, zaczerpniętą z tradycji rodów hasydzkich Belzer, Gerer, Lubovitch i Skulaner. Są to natchnione psalmy, których celem jest wprowadzenie w stan pobożności i uniesienia zarówno wykonawcy, jak i słuchacza. Frank London wystąpił z zespołem Nigunim Trio podczas „Nocy Klezmerów” V edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (2008). Zagrał wtedy z wokalistą i akordeonistą Lorinem Sklambergiem oraz pianistą Robem Schwimmerem.

09.09 (piątek)
MORTAL KOMBAK Double Trouble
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

Stylistyczny misz masz, czyli muzyczny przelot przez lata 80, 90 nie zabraknie też współczesnego popu. Bądźcie i Tańczcie

10.09 (sobota)
DDR PARTY dj Nebaz x Dj Fagot
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

Dj Nebaz (DDR)
Organizator koncertów i były manager COOL KIDS OF DEATH w swoich setach nie unika ostrzejszych brzmień, natomiast przewodnim motywem tych imprez jest kiczowaty POP z początku lat 90-tych. Połączony z 80’s disco, new romantic i nowa elektronika daje wybuchową mieszankę. Warto sprawdzić co przygotuje dla Was tym razem.

Dj Fagot
W swoich setach serwuje ostry miks największych przebojów polskich i zagranicznych mistrzów disco, electro, new romantic, pop-rocka, a nawet ska i punk z przełomu lat 70-tych i 80-tych. Fagot to wielki koneser płyt winylowych z muzyką z tamtego okresu, grający z nich już od ponad 10 lat, od punkowych squatów poczynając, a na dużych klubach kończąc. Jest on współtwórcą takich projektów muzycznych jak 19 wiosen, Lord, Pustostator, a obecnie występuje jako Procesor Plus, pod którym to szyldem współpracował z wieloma artystami m.in. z Kapitanem Nemo.
Fagot jest założycielem niezależnej wytwórni Automatic Bitch Records, która wydaje płyty i promuje nowe zespoły z kręgu electro-pop-punk-disco.

16.09 (piątek)
SOUL’N’ROLL PARTY: THE BUNGLERS
+ dance party (DJ Bigos)
start 21.00
wstęp (koncert): 10 pln
after: 5 pln

Zapraszamy na imprezę, która przeniesie was w magiczny świat muzyki lat 50-tych i 60-tych – rhythm’n’blues, rock’n’roll, soul, funk. Muzyki zadziornej, żywiołowej i porywającej do tańca. Na żywo zagra grupa The Bunglers, a po koncercie DJ Bigos rozkręci zabawę przy wiekopomnych, a niekiedy zupełnie zapomnianych przebojach takich tuzów jak Wilson Pickett, Ray Charles, The Creation, Brian Poole and the Tremoloes, Spencer Davis Group, James Brown, The Marvelettes, The Supremes i wielu innych. Pojawią sie też polskie akcenty.

THE BUNGLERS
Nazywamy się The Bunglers i gramy mieszankę rock’n’rolla i soulu w stylu lat 60 tych.

Zespół funkcjonuje od początku 2008 roku. Dźwięki, które wybrzmiewają z naszych instrumentów pozwalają przenieść publiczność w czasie porywając ją do tańca. W naszym repertuarze mamy własne utwory jak również covery między innymi takich klasyków jak Rolling Stones, chuck Berry, Wilson Picket itp. Tworząc nasze kawałki pragniemy przypomnieć o czasach, w których królował prymitywny rock’n’roll i pełen pozytywnej energii soul rodem z wytwórni Motown. Inspiracje czerpiemy pełnymi garściami z muzyki którą kochamy i słuchamy na co dzień.

17.09 (sobota)
LET’S DANCE
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

Już w sobotę najfajniejsza dj-ka z najfajniejszego klubu na pradze zaprezentuje Wam najfajniejsze kawałki najfajniejszych wykonawców. Za przyjście na tę impreze masz +10 do fajności. Do zo!

22.09 (czwartek)
EL DUPA support: KABANOS
start: 20.30
bilety 25 zł (pula ograniczona) – 35 zł
bilety online juz tu: http://www.shortcut.pl/bilety.php#eldupa

El Doopa (lub El Dupa lub El Dojpa lub L-Dópa ) to polska grupa muzyczna założona przez Krzysztofa Radzimskiego (znanego też jako Doktor Yry, Z.F. Skurcz) w 1998 roku.

Zespół powstał pod nazwą El Dupa, i taka nazwa pojawia się na okładce pierwszego jego albumu A pudle?. Jednak na samej płycie zamieszczono już trzy sposoby zapisu nazwy zespołu: El Dupa, El Dojpa, El Doöpa.
Zmiana nazw zespołu wynika z tradycji wprowadzonej przez Dr Yry, według której pisownia nazwy zmieniała się po każdym nowym wydawnictwie grupy, jednak od 2007 roku niezmiennie obowiązuje nazwa L-Dópa, zarówno na wydawnictwach jak i koncertach. Jak podkreśla Dr Yry każda jest poprawna oraz „Można sobie pisać jak się chce, a i tak wiadomo o co chodzi”.

Ponieważ nazwa zawiera wulgarne słowo, nie mogła być wypowiadana w programach telewizyjnych i radiowych. Wydawca sugeruje wymowę [el dojpa]; taką wymowę można było spotkać w radiowych i telewizyjnych listach przebojów w czasach sukcesów singla Prohibicja, pomimo, że sam zespół stosuje wymowę [el dupa] (co można usłyszeć w utworze El Dupa gra).

Obecny skład zespołu:

+Krzysztof „Dr Yry” Radzimski (1998-)
+Kazik „Kabura Stachura” Staszewski (1998-)
+Grzegorz „Dżordż” Kurek (1998-)
+Rafał „Kazan” Kazanowski (1998-)
+Mateusz „Materatz” Miłosiński (1998-)
+Bartek „Lipa” Lipiński (1998-)
+Tomasz „Glazinho” Glazik (2007-)
+Jarosław Ważny (2009-)

KABANOS

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej. Powstał w roku 1997 jako muzyczny żart dwójki nastolatków. Pomysł był prosty. Śpiewanie do wyciętych podkładów z muzyki m.in. Silverchair, Nirvana, Paradise Lost i Type O negative, teksty kreujące potężną ścianę debilizmu, za którą kryje się głębokie przesłanie, wokal a’la pierwszy lepszy pijak spod blaszaka i wplecione w to cytaty z filmów Stanisława Barei. W roku 2000 grupa zaistniała w radiu, budząc z jednej strony odrazę, szok i zgorszenie, a z drugiej zachwyt, szał i stany głębokiej euforii. Na przestrzeni lat zespół ewoluował, zaczął pisać własne kompozycje, a cytaty z filmów Stanisława Barei zastąpił autorskimi wcinkami kabaretowymi. W roku 2006, pod okiem producenta Przemysława „Perły” Wejmann’a zarejestrowany został w profesjonalnym studiu w pełni autorski, debiutancki album “Zęby w ścianę”.

23.09 (piątek)
FUNK JOINT UNLIMITED
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

FUNK JOINT UNLIMITED to warszawski kolektyw dj’ski, który na klubowej mapie stolicy działa od 2007 roku. W tym czasie wyrobił sobie rozpoznawalną markę, grając autorskie cykle imprez w najpopularniejszych klubach, organizując koncerty oraz współpracując ze znanymi artystami z całego świata. FJU przez dłuższy czas byli rezydentami klubów Mandala, Saturator i Obiekt Znaleziony, grywali w kultowej Jadłodajni Filozoficznej, a obecni…e kręcą comiesięczne biby w Kamieniołomach i Hydrozagadce.

Imprezy Funk Joint Unlimited to wybuchowa mieszanka dwóch temperamentów, różnorodnej stylistyki i nieobliczalnych pomysłów, dlatego przyciągają miłośników wielu gatunków muzycznych.

24.09 (sobota)
OLDSCHOOL DISCO PARTY
start: 21.00
wstęp: 5/10 pln

Impreza, która wyłoniła się spod szyldu Total Oldschool Party jako jej typowo taneczne, dyskotekowe i uroczo kiczowate wcielenie. Tu właśnie jest miejsce na poważną reprezentacje intensywnego i tanecznego 70’s disco i funk na czele z Kool & The Gang, Sister Sledge, KC & The Sunshine Band, Earth Wind & Fire. Nie zabraknie też Cyndi Lauper, Modern Talking, Haddaway, Madonnę i niezapomnianego Michaela.

28.09 (środa)
BRASSTRONAUT (CAN)
start: 21.00
wstęp: 15/20 pln
bilety online już tu: http://www.shortcut.pl/bilety.php#brasstronaut

Brasstronaut powraca do Europy! Uznani przez Exclaim, Toronto Star i CBC Radio 3 jednym z najlepszych nowych live-actów z Kanady, zespół Brasstronaut powraca do Europy, gdzie we wrześniu odbędą trasę koncertową. Zespół promować będzie swój debiutancki album „Mount Chimaera”.

Zespół zagra dwa koncerty w naszym kraju:
28.09 – Hydrozagadka / Warszawa
29.09 – Meskalina / Poznań

Brasstronaut pojawili się na scenie muzycznej Vancouver jako sześcioosobowy zespół czerpiący to co najcenniejsze z szerokiej gamy wpływów, aby móc wykreować świeże i złożone brzmienie, które po części jest rockowe, po części elektroniczne, jazzowe i orkiestrowe, bez utraty swojego własnego niepowtarzalnego stylu i rześkości.
W krótkim czasie po wydaniu swojego debiutanckiego LP, ‘Mt. Chimaera’ dla Unfamiliar Records w Kanadzie (Japandroids, No Gold), zespół wygrał nagrodę SOCAN Echo Prize za najlepszą kanadyjską piosenkę 2010 roku oraz nagrodę $5000 za ‘Hearts Trompet’, byli również nominowani do Polaris Music Prize, osiągnęli pierwsze miejsce na Hype Machine, otrzymali uznanie Gilles Peterson w BBC Radio 1, oraz poparcie krytyków muzycznych za granicą. To zaowocowało występami w Iceland Airwaves przy akompaniamencie sekcji dętej zespołu Sigur Ros, dwiema pełnymi trasami koncertowymi w Kanadzie, jednej trasie po Stanach Zjednoczonych oraz występami min. z Bell Orchestre, K’Naan, Bonobo oraz Why?.

http://www.brasstronaut.com
http://www.myspace.com/brasstronaut
www.rocketgirl.co.uk

30.09 (piątek)
POLEPIONE DZWIĘKI

start: 21.00
wstęp: 5/10 pln