30ty numer TopDrummera

Przed Wami trzydziesty numer naszego magazynu. Od pięciu lat redakcja TopDrummera dostarcza Wam informacji o najświeższych wydarzeniach
ze świata perkusji, a także zapoznaje Was z najwybitniejszymi perkusistami i najlepszym sprzętem. Od lat zajmujemy sie tez edukacja naszych czytelników, mając nadzieję, że nasze warsztaty i poradniki wspomogą Wasz rozwój. Na początek pragniemy wiec gorąco podziękować za Wasze wsparcie, bo czym byłby magazyn perkusyjny bez perkusistów-czytelników?
W maju tego roku odwiedzi nasz kraj gwiazda okładki – Johnny Rabb. To niezwykły bebniarz, wielka osobowość i wizjoner perkusji. Należy do grona najszybszych perkusistów swiata oraz do czołowych endorserów i promotorów instrumentów marki Roland. Poza nieprzecietnym talentem i wielkim zaangażowaniem w tworzenie instrumentów, na których gra, jest też jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych autorów materiałów edukacyjnych.
Inne przygotowane przez nas wywiady to rozmowy z profesorem perkusji Janem Pilchem, z reprezentantką świeżej perkusyjnej krwi – Agnieszką Trzeszczak, oraz wywiad z perkusistą i beatmakerem Piotrem Emade Waglewskim. Spotkaliśmy sie też z Robertem Lutym – krótką rozmowę odbyliśmy podczas rajdu samochodowego.
Na koniec wspominamy dwóch zmarłych niedawno bębniarzy: wielkiego jazzmana Joe Morello i Scotta Columbusa z grupy Manowar.
W dziale sprzętowym prezentujemy wyścigowy elektroniczny zestaw perkusyjny 2box DrumIt Five oraz pieczołowicie wykonane blachy marki Bosphorus.
Oczywiście nie zabrakło części warsztatowej. W tym numerze znajdziecie poradnik bezpiecznego przewozenia sprzetu, cwiczenia usprawniające pracę lewej reki oraz druga czesc cyklu warsztatów Marcusa Boeltza, w których muzyk zapoznaje nas z przykładami dwutaktowych groove’ów.
Kończąc, życzymy czytelnikom wesołych świąt oraz kolejnych lat owocnego 1rozwoju muzycznego z naszym magazynem.

Redakcja TopDrummer