Album “Drumgasm” dostępny w sieci

Płyta „Drumgasm” nagrana przez Matta Camerona, Zacha Hilla i Janet Weiss jest dostępny w sieci na serwisie Soundcloud. Album ma się oficjalnie ukazać 27 sierpnia.

Janet Weiss w rozmowie ze SPIN powiedziała m. in. „Muszę powiedzieć, że genezą tego albumu były: przyjaźń i wzajemny podziw. Koncertowałam z Zachem, Quasi koncertowali z Hella, więc spędziliśmy razem miesiąc, obserwując jak gra każde z nas. Oczywiście Zach to wyjątkowy perkusista – dopiero po miesiącu zaczyna się rozumieć, co on właściwie robi. […] W tym samym czasie Sleater-Kinney koncertowali razem z Pearl Jam. Matt Cameron zawsze był jednym z moich ulubionych perkusistów. Jestem wielką fanką Soundgarden, więc poznanie go i wspólne koncertowanie to dla mnie duże wydarzenie. Nawiązaliśmy przyjaźń – Matt i ja, podobnie jak chyba każdy perkusista na Ziemi, wspólnie zachwycaliśmy się Zachem. Wpadałam więc na pomysł, żeby wynająć studio na weekend i coś wspólnie nagrać. Zupełnie nie wiedzieliśmy, co z tego wyjdzie.

Skończyło się na improwizacji. Niektóre kawałki trwały 20 inne 30 i 40 minut. Na początku padło: „Zagrajmy coś wolniejszego”, ale ostatecznie dochodziło do eksplozji, która trwała przez większość czasu. To jest całkowita kakofonia. To było jak dzikie zwierzę, którego nie można powstrzymać. Nieważne, jak zaczęliśmy, skończyło się zupełnym wariactwem.”

drumgasm

źródło: ultimate-guitar.com

Tagi: