Bill Ward pracuje nad solowym albumem

Znany z Black Sabbath perkusista Bill Ward ogłosił, że pracuje nad płytą solową. Album, zatytułowany “Accountable Beasts” jest obecnie na etapie wstępnego miksowania.

Bill Ward powiedział m. in.: „Dużo teraz piszę. Codziennie wstaję o ósmej rano i piszę. Wgryzam się teraz w utwory. Teraz czekam na wejście do studia, by skończyć miksowanie Accountable Beasts, która będzie moim nowym solowym albumem. Podczas oczekiwania piszę inne rzeczy. Nic mnie nie goni, co nie jest takie złe. Chciałbym grać w zespole. Jeśli mogłoby to być Black Sabbath byłoby wspaniale, ale jeśli nie muszę grać gdzie indziej, bylebym grał na perkusji.

Uwielbiam pisanie utworów i wszystko, co z tym związane. Tęsknię za byciem w trasie, koncertowaniem, podróżowaniem. Bardzo lubię wszystko to, co teraz robię, ale w przyszłym roku chciałbym być jeszcze na scenie. […] Jestem bardzo smutny z powodu tego, co się stało [w Black Sabbath]. Wiem, że powinienem być blisko tego, co działo się w Sabbath. Dla mnie, tak jak dla wielu innych ludzi, to był bardzo trudny czas. Jestem daleki od oceniania innych, ale dla mnie ta sytuacja jest bardzo trudna.”

black sabbath

źródło: ultimate-guitar.com