Baltimore Drum Company powraca

Keith Larsen jest w branży od lat 70. kiedy to zaczął od napraw i przerabiania bębnów na customowe modele. Uruchomił sklep detaliczny i budował dodatkowe bębny, jakich ludzie nie mogli nigdzie znaleźć. Jego klienci mówili potem, że dodatkowe bębny, które dla nich budował brzmiały lepiej niż reszta ich zestawu.

Wreszcie zaczął produkcję bębnów pod nazwą Baltimore Drums USA. Marka zyskała duże uznanie w Stanach w latach 90., a firmowały ją wielkie nazwiska. Biznes dobrze prosperował do roku 1998, gdy sklep Larsena spłonał doszczętnie. Zmusiło go to do znalezienia partnerów i zmiany nazwy- na Maryland Drum Company. Firma produkowała bębny w latach 2001-2008, lecz później Larsen nie był zadowolony z frontu obieranego przez jego partnerów. Twierdzili oni, że dla zapewnienia sprzedaży konieczne jest importowanie części, by zmniejszyć koszty sprzedaży hurtowej. Larsen jednak stwierdził, że nie jest to zgodne z jego misją, wierząc, że znajdzie popyt na bębny produkowane w pełni w Ameryce.

Teraz w 2010 roku Keith Larsen powraca ze swoim własnym sklepem i konstruuje bębny znów pod marką Baltimore Drum Company. Firma produkuje zestawy i werble, pracując nad innowacjami i hardwarem. Wszystkie bębny są produkowane pod użytkownika, ze sklejki lub drewna giętego parą. Jak twierdzi właściciel- nie produkuje bębnów w jeden sposób, a dla brzmienia jakiego klient poszukuje. “Bębny to muzyczne narzędzia. Jak hydraulik ma niejeden klucz, perkusiści potrzebują róznych narzędzi do różnych prac.

Strona producenta: www.baltimoredrum.com

źródło: www.drummagazine.com