Performance: nowa seria DW Drums

Drum Workshop Inc., nagradzany kalifornijski producent bebnów zapowiedział rozszerzenie oferty produktów firmowanych logo DW o zestaw średniej półki cenowej.

Nowa seria wykorzystuje korpusy HVX -Horizontal-Vertical-X(cross), z włóknami warstw ułożonymi poziomo, pionowo i ukośnie. Ośmiowarstwowe korpusy z ręcznie selekcjonowanego klonu północnoamerykańskiego eksponują dolne i średnie częstotliwości z obfitym uderzeniem i artykulacją. Są doskonałe dla szerokich zastosowań muzycznych. Wiceprezes i projektant bębnów John Good wyjaśnia: “Naprawdę chcielismy, by ten zestaw śpiewał przy jednoczesnym zachowaniu własnego brzmienia. Te korpusy nigdy by nie powstały bez wieloletnich badań i rozwoju. Shon Smith z naszego custom shopu i ja, bardzo ciężko pracowaliśmy by zmienić sposób w jaki bebny były budowane od dekad. Nowa technologia pozwala perkusistom uzyskać czułość instrumentu w określonych zakresach strojenia. Seria Performance nie eksponuje jednych dobrych wartości kosztem innych, a eksponuje wszystkie”.

Seria Performance wykorzystuje również nowy wygląd lug w formie zmniejszonych, opatentowanych lug “działkowych” (w kształcie wieżyczki). Werbel wyposażony jest w zupełnie nowe, podwójne lugi “działkowe”. Ponadto posiada nową maszynkę MAG i obręcze pozwalające na silne naciąganie. Cały zestaw wyposażony jest w obręcze zwiększające się dla większych rozmiarów bębnów: 1,6mm dla ośmio- i dziesięciocalowych tomów, 2,3mm dla tomów od dwunastu do szesnastu cali i 3mm dla czternastocalowego werbla. Strojenie wykorzystuje system True Pitch o zmniejszonym skoku gwintu, mocowanie tomów STM, odlewane zaczepy obręczy centrali, naciągi DW by Remo i pięć wykończeń lakierowanych ręcznie: White Ice, Saphire Blue, Cherry Stain Laquer, Ebony Stain Laquer i Black Mirra. Good kontynuuje: “Chcieliśmy, by był to zestaw, na który więcej perkusistów może sobie pozwolić, ale nie chcieliśmy obniżać jakości. To prawdziwe wyzwanie trafić w dobrą cenę i nie popuszczać na jakości i wykonaniu. Zawarliśmy wiele rozwiązań, które można znaleźć w naszychnajdroższych zestawach Custom. Myślę, że wyszliśmy z zestawem jakości profesjonajnej, mającym swą dźwiękową osobowość mogącą przetłumaczyć się na każdy dzisiejszy gatunek muzyczny”.

W serii Performance znajdziemy tomy w zakresie od ośmiu do szesnastu cali, centrale 16″x20″, 18″x22″ i 18″x24″ oraz dwa werble: 14″x5,5″ i 14″x6,5″.

Producent: www.dwdrums.com

Dystrybutor: www.dwdrums.com.pl

Skomentuj Produkt na Forum!