Burn Studios Challenge na Coke Live Music Festival rozegrane!

0 sierpnia, podczas Coke Live Music Festival rozegrana została pierwsza edycja konkursu Burn Studios Challenge. Zawody polegały na nagraniu własnego utworu w ograniczonym czasie za pomocą Burn Studios Audiotool – platformy online do produkcji muzyki, stworzonej przez Burn Energy pod okiem m.in. legendy klubowych brzmień Richiego Hawtina.

Do walki stanęło sześciu młodych producentów, wybranych przez markę Burn – Space, Ladies, Jakob Deliryk, Polyp, Intreau, Freak Slaughter i Easy Audio. Każdy z nich miał do dyspozycji tylko 140 minut, laptopa, słuchawki i Burn Studios Audiotool. Ich poczynania publiczność mogła śledzić na bieżąco dzięki ekranom plazmowych umieszczonych tuż przy zawodnikach.

Poziom zmagań był zaskakująco wysoki, zważywszy na ograniczony czas i trudne środowisko. Jury w składzie Maximillian Skiba (producent muzyczny), Bartek Flipowicz (dziennikarz), Sebastian Dubiniecki (Euro RSCG 4D) oraz Tomasz Kosiński (Burn Polska) nie miało łatwego zadania. Najmocniej wyróżnił się utwór zaledwie osiemnastoletniego warszawiaka, kryjącego się pod pseudonimem Freak Slaughter. Gdy pod koniec dnia zawodnicy prezentowali swoje dokonania, publiczność nagrodziła artystę szczególnie gromkimi brawami. Jego utwór “Contest” utrzymany w stylistyce mocnego electro, zaskoczył nie tylko bezbłędną produkcją, ale również niezwykłym wyczuciem dramaturgi i świetną melodyką. I to właśnie jemu przypadła główna nagroda – sprzęt studyjny o wartości 20 000 PLN oraz występ na Burn Stage tego samego wieczoru. Zwycięzca wypełnił swojej zadanie znakomicie i podczas jego setu publiczność dosłownie oszalała. Zwycięski utwór można odsłuchać tutaj: www.audiotool.com/track/contest.

Równolegle rozgrywany był konkurs dla publiczności, która z pomocą naszych trenerów mogła sama tworzyć muzykę w Burn Studios Audiotool na specjalnie zaprojektowanych do tego stanowiskach. Przez dwa dni festiwalu odwiedziło je kilkaset osób, a kilkadziesiąt zdecydowało się zgłosić swoje prace do konkursu. Najciekawsze utwory nagrali zawodnicy o pseudonimach AntiOneX i MaffyouLe, a w nagrodę otrzymali po iPadzie.

Po niezwykle udanej pierwszej edycji konkursu, Burn Energy planuje kolejne edycje zawodów w przyszłym roku. W pierwszej połowie września ukaże się też mini film dokumentalny, odtwarzający przebieg tegorocznego Burn Studios Channelge.

Burn Studios Audiotool jest darmowym narzędziem do produkcji muzyki, stworzonym
w technologii cloud computing, co oznacza, że do jego obsługi wystarczy zwykła przeglądarka internetowa. Wirtualne studio, bo tak też można nazwać Audiotool, jest skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i tych, którzy mają za sobą pierwsze kroki w tworzeniu muzycznych produkcji. Narzędzie zawiera w sobie m.in. syntezatory, automaty perkusyjne, miksery oraz wiele efektów, które w połączeniu z możliwością dodawania własnych sampli i kompatybilnością z interfejsem MIDI dają praktycznie nieograniczone możliwości twórcze.