Czerwcowy TopDrummer: Lars Ulrich

Wakacje! Fakt, że nie dla wszystkich, ale letnia aura nawet w pracy pomaga się zrelaksować. Kiedy już zdecydujemy się korzystać z naszego wolnego czasu i zdecydować na wyjazd, warto pomyśleć o zabezpieczeniu sprzętu ćwiczeniowego. Para pałeczek i poręczny pad powinny się znaleźć w każdej podróżnej torbie, by powrót do formy po wakacjach nie zabrał nam kolejnych dwóch miesięcy.

A skoro już jesteśmy przy urlopach – warto spędzić je muzycznie i koncertowo. Zapraszamy więc na trzy wielkie wakacyjne festiwale – kultowy już gdyński  Open’er, Seven Festiwal w Węgorzewie oraz kameralny kaszubski Jazz w Lesie w Sulęczynie.

Lars Ulrich to postać niemal równie gloryfikowana co szkalowana. Przyjrzeliśmy się jego bogatemu życiu z okazji ćwierćwiecza wydania kultowej płyty Metalliki „Master Of Puppets”. Postaraliśmy się o przedstawienie go w sposób najbardziej obiektywny, dając jednocześnie dalszą pożywkę dla bezlitosnych użytkowników forów internetowych, którzy równie często zawdzięczają mu karierę, co odsyłają do szkoły. A co sami o nim sądzicie?

Kolejne sylwetki perkusistów w czerwcowo-lipcowym TopDrummerze to pełen energii Dustin Schoenhofer z Walls Of Jericho, profesor Akademii Muzycznej Urszula Bereźnicka-Pniak oraz bębniarz znany z programu „Jaka to melodia” – Adam Kram. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ich podejściem do grania.

W dziale sprzętowym prezentujemy proste i sprawdzone rozwiązania wykorzystane w podwójnych stopach Mapexa oraz zestawienie innowacyjnych werbli marki Ahead. Jako uzupełnienie przedstawiamy zestawienie przystępnych cenowo pałek hikorowych.

W numerze nie zabrakło części edukacyjnej. W kolejnej części warsztatów Marcus Boeltz przedstawia ćwiczenia werblowych ćwierćnut, a Paweł Larysz opowiada o ćwiczeniach związanych z podwójną stopą.

Numer zamykają obszerne relacje – z festiwalu rytmu Drum Battle w Legnicy i projektu The Thing w Łodzi. Otrzymaliśmy też od Mikołaja Wieleckiego pocztówkę z Brazylii.

Kończąc, życzymy Czytelnikom miłych i obfitujących w granie wakacji!