Dawid Fortuna w TopDrummerze

W kwietniowo-majowym TopDrummerze w ramach cyklu “Nowa Generacja” znajdziecie wywiad Jagody Jabłonowskiej z Dawidem Fortuną, urodzonym w 1988 roku perkusista, który współpracuje z N.S.I., PeGaPoFo, Pawłem Kaczmarczykiem, Audiofeeling Band, New Bone, Kuba Pluzek Zgwintet, Dominik Wania Trio.

Coraz bardziej tęskno mi do nowych stylistyk. Zamykanie się na jeden rodzaj muzyki wyklucza nas niejako z rozgrywki. Jeśli powiem sobie, że chcę zajmować się tylko bebopem – to właściwie za mknę się na muzyczną prawdę. Stanę się bardziej historykiem niż wykonawcą.

Czasem są takie dni, gdy źle się czuję, nie mam energii, myślę wtedy, że wieczorny koncert nie będzie rewelacją, rzeczywiście wtedy tak się dzieje. A czasem budzę się i wiem, że to jest mój dzień, wtedy wyjście na scenę zupełnie inaczej wygląda.

Warszawa jednak bardziej nastawiona jest na rynek komercyjny. Telewizja i te sprawy. Scena krakowska nie jest aż tak medialna, w ogóle granie jest postrzegane inaczej niż w stolicy. Muzyka istnieje bardziej sama w sobie niż jako twór muzyczny służący komercyjnym akcjom.

dawid fortuna