Dirk Verbeuren na Drum Fest 2012

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest 2012 odbędzie się pokaz perkusyjny Dirka Verbeuren’a.

Dirk Verbeuren – pokaz perkusyjny (wstęp – 5/10 zł)
28.09.2012 Gliwice, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

Dirk Verbeuren – Wszechstronny artysta, przede wszystkim perkusista. Urodził się w 1975 r., w Belgii, zaś w 1988r., wraz z rodziną przeniósł się do Paryża. Początkowo, w szkole podstawowej, uczył się gry na skrzypcach, po przeprowadzce rozpoczął naukę gry na pianinie i gitarze elektrycznej, a trzy lata później zaczęła się jego przygoda z perkusją. W 1993 r. wstąpił w mury Music Academy International (MAI) w Nancy; po ukończeniu studiów został zatrudniony jako nauczyciel gry na perkusji. Kolejne lata przyniosły mu współpracę z Artsonic i Headline, zaś od 2005 r. jest członkiem szwedzkiego zespołu metalowego Soilwork. Pionier w nagrywaniu nowoczesnych technik perkusyjnych, założył Die Crawling Studio, które wprowadza najnowsze oprogramowanie firmy Toontrack. Również w tym biznesie- Toontrack, dostał poważny angaż. Kolega z pracy, Nils Eriksson, tak wyraża się o Dirku: „Jest jednym z najlepszych, najszybszych i najbardziej profesjonalnych z jakim kiedykolwiek pracowaliśmy. Poza tym, jest on naprawdę świetnym facetem, co jest równie ważne”. Verbeuren nagrywał z perkusistą i producentem Nir Z (związanym twórczo z Genesis, Jojo Mayerem).

Bilety na koncert do nabycia przez portale ticketpro, ticketportal, w salonach muzycznych RAGTIME, a także przed każdym koncertem.

źródło: materiały prasowe