TopDrummer na Meinl Drum Festival 2012

W dniach 23–24 czerwca odbyła się kolejna edycja Meinl Drum Festivalu. Tym razem miejscem organizacji imprezy stała się siedziba firmy w niemieckim Gutenstetten niedaleko Norymbergi. W trakcie dwóch dni odbyło się kilkanaście pokazów i klinik, na których obecni byli także przedstawiciele TopDrummera – wydawca magazynu Dariusz Domański i nowy redaktor naczelny Michał Szczeblewski.

Uczestnicy Meinl Drum Festivalu mogli zwiedzić fabrykę Meinla, a także pokój pokazowy, w którym prócz instrumentów tej niemieckiej marki znalazły się między innymi bębny Tamy i gitary Ibaneza, ponieważ Meinl od niedawna jest dystrybutorem również tych marek. Największą gratkę stanowiła seria blach sygnowanych przez Benny’ego Greba – o nazwie Sand.

Organizatorzy zadbali również o to, by w komfortowych warunkach móc porozmawiać z artystami biorącymi udział w festiwalu. Michał Szczeblewski, korzystając z tej okazji, przeprowadził sześć interesujących wywiadów, jakie możecie przeczytać w sierpniowo-wrześniowym numerze TopDrummera. Oto rozmówcy Michała:
– rewelacyjny i niepowtarzalny mistrz perkusji Benny Greb
Matt Halpern – bębniarz amerykańskiej grupy Periphery
Hannes Grossmann – niemiecki perkusista deathmetalowego zespołu Obscura oraz supergrupy Blotted Science
Jost Nickel znany ze współpracy z niezwykle popularną grupą Jan Delay & Disco No. 1
J.P. Bouvet – najmłodszy z uczestników Meinl Drum Festival 2012
Mike Johnston – doskonały edukator z Kalifornii.

Zapraszamy do lektury wywiadów i relacji z perkusyjnego Gutenstetten w sierpniowo-wrześniowym wydaniu TopDrummera (TD 4/2012)!