DVD od Strawberry Fields

Wojtek Szadkowski nie spoczął na laurach po wydaniu płyty swojego najnowszego projektu Travellers. Cały czas pracuje bowiem nad wydaniem pierwszego koncertowego wydawnictwa DVD, które ukaże się pod szyldem Strawberry Fields a równocześnie przygotowuje nowy, studyjny materiał tego właśnie projektu.

Przypomnijmy, DVD zatytułowane “Live Strawberry Fields” jest zapisem koncertu jaki miał miejsce 20 kwietnia br. w Teatrze Śląskim w Katowicach. Zespół zaprezentował zgromadzonym widzom wyjątkowe, subtelnie proste, magiczne, momentami wręcz trip hopowe oblicze swojej muzyki, zwieńczonej hipnotyzującym głosem wokalistki Robin. Obok Wojtka Szadkowskiego (perkusja) i Robin na scenie pojawili się także muzycy znani z formacji Satellite – Sarhan Kubeisi (gitary), Jarek Michalski (bas), Krzysztof Palczewski (klawisze) oraz nowy gitarzysta zespołu Michał Kirmuć, wspólnie serwując publiczności prawdziwą muzyczną ucztę. Obok kompozycji z płyty “Rivers Gone Dry” zagrali także zupełnie nowy, niepublikowany wcześniej utwór “Problem”. Dodatkowo formacja zaprezentowała fanom nowe wersje pamiętnych “Don’t Walk Away in Silence” i “Is it Over” z repertuaru Satellite oraz klasyczny utwór Collage “Living in the Moonlight”. Zapowiadane koncertowe DVD to pozycja, która doskonale uchwytuje klimat tego wyjątkowego wieczoru.

Koncert w Teatrze był także wydarzeniem niezwykłym dla samego zespołu. Jak mówi wokalistka Strawberry Fields, Robin: “Teatr Śląski w Katowicach to przepiękne miejsce, wprost magiczne. Jego klimat doskonale współgrał z atmosferą tego wieczoru i ją współtworzył. Koncertowe DVD to inne oblicze Strawberry Fields niż prezentowane na albumie ‘Rivers Gone Dry’. Przede wszystkim to zasługa zgrania zespołu, wzajemnie napędzającej się energii i radości z grania na żywo. Większość utworów została przearanżowana na wersje koncertowe. Dzięki temu uzyskaliśmy większą spójność i bardziej ukształtowany charakter zespołu. Mam nadzieję, że ‘Live Strawberry Fields’ pozwoli spojrzeć na Strawberry Fields z innej perspektywy. jak na ‘zespół’. Największą przyjemnością dla mnie było zagranie utworów Satellite i Collage. Byłam szczerze wzruszona. Oczywiście, to nie to samo, co usłyszeć je w oryginalnym wykonaniu, zaledwie namiastka, ale wystarczająca by móc choć przez chwilę z sentymentem wspólnie cofnąć się w czasie.”

“Live Strawberry Fields” DVD ukaże się nakładem Metal Mind Productions już 17 października!

Lista utworów:
1. Open Your Eyes
2. Close
3. Fool
4. Maybe
5. River’s Gone Dry
6. Problem*
7. Beautiful
8. Flow
9. Your Story
10. Don’t Walk Away in Silence (Satellite cover)
11. Living in the Moonlight (Collage cover)
12. Is It Over (Satellite cover)

* Utwór wcześniej nie publikowany

Bonus video:
Wywiad z Wojtkiem Szadkowskim
Wywiad z Robin

Wszystkich fanów muzyki Wojtka Szadkowskiego odsyłamy do aktualnego, sierpniowo-wrześniowego numeru TopDrummera, gdzie znajduje się obszerny wywiad z tym muzykiem.