George Kollias w TopDrummerze

Jeden z najważniejszych perkusistów ekstremalnego death metalu, wszechstronny muzyk, nauczyciel i kompozytor – George Kollias, pochodzący z Grecji perkusista grupy Nile, autor przebojowej metalowej szkółki „Intense Metal Drumming” oraz gwiazda klinik i festiwali perkusyjnych na całym świecie jest bohaterem kwietniowo-majowego numeru magazynu TopDrummer.

George Kollias (ur. w Koryncie w 1977) swoje pierwsze kroki stawiał pod kierunkiem jazzowego perkusisty, Yannisa Savropoulosa. W 2000 roku George przeniósł się do Aten, gdzie dołączył do grupy Nightfall, z którą nagrał później dwie płyty i pojawił się między innymi na Wacken Open Air. Grał też w deathmetalowej formacji Sickening Horror, zdobywając w tym samym czasie doświadczenie studyjne przy nagrywaniu bębnów dla innych składów. W 2004 roku dołączył do znanego z morderczych temp i niebanalnych zagrywek zespołu Nile, gdzie zastąpił na stanowisku perkusisty nie mniejszych wymiataczy – Tony’ego Laureano i Dereka Roddy’ego. Współpraca z Nile przyniosła mu prawdziwą sławę i rozpoznawalność.

W 2006 roku uruchomił w ateńskiej Modern Music School wydział perkusji ekstremalnej. Jego działalność edukacyjna jest jednak znacznie szersza: zaczął intensywnie prowadzić kliniki, a w 2008 roku wydał instruktażowe DVD „Intense Metal Drumming”, które odbiło się szerokim echem nie tylko w świecie metalowych perkusistów i do dziś świetnie się sprzedaje za pośrednictwem Hudson Music. Doczekało się nawet uroczego pastiszu, zamieszczonego w Internecie pod tytułem, którego na łamach nie wypada mi przytoczyć, pełnego niewybrednego, ale i jak najbardziej branżowego słownictwa.

George w czasie rozmowy z Jarkiem Chmielewskim był w trakcie nagrań do nowego albumu Nile oraz przed nagraniami ścieżek do swojego solowego projektu. Jednocześnie nagrywa też nowe instruktażowe DVD i stale kursuje z klinikami po całym świecie. Z trudem więc znalazł czas na wywiad, ale – jak się przekonacie – nie potraktował fanów po macoszemu!

Zapraszamy do lektury kwietniowo-majowego wydania magazynu perkusyjnego TopDrummer.