Grudniowo-styczniowy TopDrummer już w sprzedaży!

To zagrałem ja, Jarzombek! Ostatnie w tym roku wydanie TopDrummera otwiera niebagatelny bębniarz, Bobby Jarzombek. O jego wielkości świadczą choćby dziesiątki doskonale przemyślanych płyt i występy z gwiazdami muzyki rockowej i metalowej, jak Riot, Rob Halford czy Sebastian Bach. W udzielonym nam wywiadzie opowiada, jak istotny jest każdy dźwięk, jak ważne jest wypracowanie własnego stylu oraz ile pracy wymaga nagranie dobrej płyty.
W dziale sprzętowym prezentujemy nowe zestawy perkusyjne. Na szczególną uwagę zasługuje fantastyczny set marki Natal. Mniej zamożnym perkusistom proponujemy dwa zestawy z półki średnio-zaawansowanej – Mapex Meridian Retro i Gretsch USA Standard.
W bieżącym numerze przeprowadziliśmy wywiady m.in. z edukatorem i mistrzem rockowego grania Toddem Suchermanem oraz reprezentantem funkowego uderzenia Willem Calhounem. Kontynuujemy też nasze dwa cykle: w Innych Obliczach Perkusji prezentujemy sylwetkę bardzo cenionego nauczyciela, profesora Stanisława Proksę z katowickiej Akademii Muzycznej, a w Nowej Generacji tym razem pojawia się improwizujący Krzysztof Gradziuk. Specjalnie na koniec roku przygotowaliśmy także dla was interesujące podsumowanie – zebrane w syntetycznej formie pierwsze kroki światowych bębniarzy, którzy gościli na łamach TopDrummera od początku istnienia naszego pisma.
W TopSpecial Paweł Larysz przedstawia obszerny artykuł o rzeczach, które mają większy lub mniejszy wpływ na jakość naszego grania, brzmienie czy finalny odbiór, a Mateusz Stelmasiak opowiada następną instrumentalną historię – tym razem dotyczącą ewolucji perkusji elektronicznej.
Przed nami rok 2012. Rok wielkich nadziei, rok Euro 2012 oraz – jak twierdzą niektórzy – rok końca świata. Niejeden kibic z pewnością weźmie swe bębny na stadion, inny perkusista z racji zakorkowanego miasta zajmie się ćwiczeniem w domu zamiast marnowaniem czasu w środkach transportu. Poza tym mamy nadzieję, że przesądni nie zarzucą grania w związku z nadchodzącym przebiegunowaniem…