Grudniowo-styczniowy TopDrummer

Nowy Numer: Grudzień 2010/Styczeń 2010

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, który z pewnością przyniósł nam wszystkim wiele miłych muzycznych wrażeń. Był to nie tylko czas dalszego rozwoju naszych umiejętności perkusyjnych, ale także okres wielu niebanalnych wydarzeń muzycznych. W 2011 roku będziemy obchodzić rocznicę pięciu lat istnienia TopDrummera w polskim świecie perkusyjnym. Wspominając z dumą na dotychczasową działalność, spoglądamy z nadzieją na nadchodzące lata, w których nadal będziemy prowadzić perkusistów przez ścieżki rozwoju muzycznego i nieustannie rozwijać nasz magazyn. Grudniowo-styczniowy TopDrummer przybliża kolejne sylwetki gwiazd polskiego uderzenia. Listę rozpoczyna perkusista Behemoth – Zbigniew Inferno Promiński. Ten uznany w świecie bębniarz to prawdziwy wulkan energii podpartej doskonałą techniką. Kolejni reprezentanci naszego kraju, o których będziecie mogli przeczytać w zimowym TD, to Michał Dimon Jastrzębski z grupy Lao Che, Michał Gos – eksperymentujący yassman, oraz Mirosław Adrianczyk – wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku i kotlista Filharmonii Bałtyckiej. Wywiady z bębniarzami uzupełnia wspomnienie zmarłego przed pięciu laty Krzysztofa Docenta Raczkowskiego.
W dziale Relacji opisujemy warsztaty poprowadzone przez Adama Tkaczyka, obecnego perkusistę Kombii. Ten młody i wszechstronny muzyk, oprócz wielu ciekawych porad, udzielił nam krótkiego wywiadu.
W części sprzętowej testujemy pokaźny zasób blacharki. Rozpoczynamy od zestawu talerzy Paiste używanego przez gwiazdę naszej okładki – Inferno. Ponadto w dziale Testów znajdziecie przegląd talerzy z serii XS Sabiana oraz Z3 Zildjiana oraz efektowego Trash Crasha marki Bosphorus. Na deser zachęcamy do zapoznania się z wszechstronnym werblem Taye Wood Hoop.
Na koniec pozostaje nam życzyć wszystkim perkusistom Wesołych Świąt, pięknych nowych perkusjonaliów pod choinką i szczęśliwego, obfitującego w granie Nowego Roku z naszym magazynem.

Redakcja TopDrummer