Iron Maiden: Puls Żelaznej Dziewicy

Któż inny mógłby być odpowiedzialny za tak ważne zadanie jak trzymanie równego pulsu Dziewicy – i to nie byle jakiej, tylko Żelaznej – jak nie Nicko McBrain! Ten etatowy członek Iron Maiden od prawie trzydziestu lat odpowiada za to, żeby „Dziewica szła równo przez życie”. Wbrew pozorom droga jego kariery nie była tak oczywista, jak niektórym mogłoby się wydawać…

Nicko, a właściwie Michael Henry McBrain, urodził się 5 czerwca 1952 roku, obchodził więc niedawno swoje sześćdziesiąte urodziny! Zaraz, zaraz – dlaczego Nicko? Wszelkie źródła są na ten temat zgodne i mówią, że pseudonim perkusisty ma pochodzić od imienia jego ulubionego pluszowego misia, Nicholasa, którym bawił się w dzieciństwie. Czy to możliwe, by perkusista takiego zespołu przybrał sobie przydomek od pluszaka?

Wszystkich zainteresowanych rozgryzaniem tej pluszowo-żelaznej zagadki zapraszamy do lektury sierpniowo-wrześniowego wydania TopDrummera (TD 4/2012), w którym znajdziecie artykuł Mateusza Stelmasiaka poświęcony tej bardzo nietypowej gwieździe rocka.

fot. Ingo Baron