Jam session: czwartki jazzowe w łodzkiej Wytwórni

Kontynuując ideę jazzowych czwartków w Wytwórni zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się amatorsko lub profesjonalnie jazzem do wspólnego muzykowania, które w następny czwartek,
3 lutego o godz. 19:00, poprowadzą uczniowie Wydziału Jazzu z Zespołu Szkół Muzycznym im. St. Moniuszki w Łodzi. Wstęp na jam session jest wolny!
Jam session to forma wspólnego grania, czas spotkań jazzmanów i nocnych improwizacji. To czas żywej muzyki i możliwość bezpośredniego udziału w twórczym procesie.
„Do udziału w czwartkowych wieczorach jazzowych zapraszamy muzyków, zarówno tych obytych ze sceną jak i tych, którzy jeszcze na niej nie grali – w jam session udział wziąć może każdy, kto zjawi się z własnym instrumentem” – mówi Michał Padkowski, koordynator sceny jazzowe Wytwórni. „Gorąco zapraszamy także publiczność i melomanów, chcących posłuchać żywej muzyki w wykonaniu pasjonatów jazzu” – dodaje.
Wstęp na czwartkowe wieczory z jazzem jest wolny zarówno dla muzyków jak i publiczności.
Kolejne spotkanie z jazzem już 17 lutego!

Dodatkowych informacji udziela:
Michał Padkowski
m.padkowski@toya.net.pl
501 044 007

Cykl Jazzowe Czwartki
Już trzeci rok Klub Wytwórnia proponuje melomanom koncerty największych gwiazd polskich i światowych scen jazzowych, a także młodych, początkujących muzyków, którym umożliwia prezentację własnych przedsięwzięć artystycznych w ramach tzw. Jam session. Cykl Jazzowe Czwartki zdobył bardzo szerokie uznanie łódzkiej widowni, odpowiadając zarówno na potrzeby wymagających fanów klasycznego jazzu, jak młodszych melomanów, ceniących sobie świeże i odkrywcze spojrzenie na jazz oraz jego nowoczesne odmiany.
W poprzednich sezonach na wytwórnianej scenie w ramach Jazzowych Czwartków zagościli m.in. Tomek Mucha Collective, Adam Makowicz, ESH, Eryk Kulm Quintesence, The Globetrotters, Oktawia Kawęcka, Marcin Wasilewski Trio, Main Street Quartet + Zbigniew Namysłowski Collective Jazz Quartet, Pasimito, Biotone i inni. Odbyły się ponadto wieczorne jam session, a także warsztaty dla młodych muzyków zorganizowane wraz z Zespołem Szkół Muzycznym im. St. Moniuszki w Łodzi.