NAMM 2011: Best Of Show – Zildjian GEN16

Nowa innowacyjna technologia legendarnego producenta talerzy perkusyjnych Avedis Zildjian Company, stała się laureatem prestiżowej nagrody „Best in Show” na tegorocznych, zimowych targach NAMM Show 2011.

Siedmiu muzycznych ekspertów przez trzy dni koncentrowało się na wyborze najlepszej i najbardziej innowacyjnej oferty produktowej tegorocznych targów. Ostatecznie wybór padł na rewolucyjny Gen 16 Acoustic Electric, jeden z wielkich hitów NAMM 2011.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem pokazu, internetowe fora i blogi buzowały w oczekiwania na nowy, innowacyjny Gen16AE. Natomiast w trakcie trwania czterodniowych targów, stoisko Gen16 podczas każdej godziny otaczały tłumy sympatyków sprzętu perkusyjnego i nie tylko.

W przeciwieństwie do padów perkusyjnych typu MIDI, Gen16 reaguje i brzmi jak tradycyjny talerz. Tym co różni go od typowego talerza jest głośność, bowiem osiąga on około jednej czwartej poziomu w porównaniu do talerza akustycznego. Opatentowany system podwójnego mikrofonu i zaawansowany cyfrowy procesor sygnału umożliwiają wykorzystanie talerza AE do tworzenia szeregu naturalnych dźwięków i szerokiego kształtowania brzmienia, bez konieczności użycia sampli czy MIDI

„Talerz AE stanowi prawdziwą odmianę dla muzyków” – mówi John Roderick, wiceprezes Zildjian ds. nowego biznesu i rozwoju produktu. Jak przekonuje: „To zupełnie nowy instrument, podobnie jak Fender Rhodes, będący typem akustycznego fortepianu i wierzymy, że AE będzie miał doniosły wpływ na muzyków i ich muzykę”.

Talerz AE był jednym z wielu pionierskich produktów wprowadzonych przez Gen16 w trakcie targów NAMM. Inne produkty Gen16 zaprezentowane podczas targów to m.in. AE Rack, rewolucyjny system dla akustycznych i elektronicznych perkusji,  cyfrowa biblioteka Vault skupiająca wysokiej jakości, najrzadsze sample Zildjiana, interaktywny Groove App Player dla iPada i iPhona oraz nadchodzący sklep internetowy Gen16Grooves.com

Niezwykłe brzmienie Zildjian uzyskuje już od 1623 roku, tj. od momentu kiedy ormiański  alchemik Avedis Zildjian I, od którego wywodzi się nazwa firmy, łączył wiele stopów metali, po to aby uzyskać doskonałą klarowność i moc dźwięków. Od piętnastu pokoleń zatem, Rodzina Zildjian dostarcza perkusistom najlepsze talerze perkusyjne na świecie. Szeroka oferta produktów w pełni zaspokoi potrzeby wszystkich muzyków. Wiele z unikatowych kolekcji talerzy tworzonych jest przy współpracy z uznanymi światowymi muzykami takimi jak perkusista Vinni Colaiuta  (kolekcja A Custom). Unikalna technologia kucia, lekkość i efektowne wykończenie brillant, charakterystyczne dla ciepłego i wyrafinowanego brzmienia jest tym, co wyróżnia talerze Zildjian spośród wszystkich innych, dostępnych na rynku.

Oficjalnym dystrybutorem Zildjiana w Polsce jest firma Zibi S.A. www.emuzyk.pl