Joey Jordison o swoim nowym projekcie

W zeszłym miesiącu perkusista Joey Jordison informował o tym, że rozpoczyna pracę nad nowym projektem solowym. W ostatnim wywiadzie dla Metal Hammera zdradził więcej szczegółów na ten temat.

Muzyk powiedział m. in.: „Zrobiłem większość prac w studiu, jakie mogłem zrobić sam. Teraz mam Jeda [Simona ze Stripping Young Lad] i Krisa [Norrisa z Darkest Hour] na gitarach, Chrisa [Vrenna z Nine Inch Nails], który gra na klawiszach, syntezatorach i całym tym sprzęcie. Mam też nieznanego nikomu gościa na wokalu. Ma na imię Henry, jest niezwykle utalentowanym, świetnym wokalistą. Nie chcę, by śpiewał z nami ktoś ze znanego zespołu, bo wtedy wyjdzie z tego supergrupa, a nie o to tu chodzi.”

O tym, jaką muzykę będzie grała grupa Joey Jordison zdradził: „Bardzo interesuję się muzyką post-punkową i industrialną. Zawsze lubiłem, by na „wierzchu” tej muzyki były metalowe, brutalne gitary. Tak to się zaczęło. Znalezienie się w tym punkcie, w którym jestem teraz zajęło mi kilka lat, ale uczciwie mogę powiedzieć, że obecna praca w studiu jest jedną z bardziej satysfakcjonujących. Nie mogę się doczekać kiedy wszyscy to usłyszą.”

Joey_Jordison_at_Mayhem