Jojo Mayer i NERVE na XIX Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Jedną z gwiazd XIX festiwalu Perkusyjnego w Opolu będzie szwajcarski wirtuoz perkusji Jojo Mayer wraz z zespołem NERVE.

Jojo Mayer & Nerve to skład, który tworzy nowe hybrydy współczesnej muzyki jazzowej.
Jojo Mayer & Nerve to sekwencja żywych uderzeń przez bębny, bas i klawisze.
Jojo Mayer & Nerve jest czymś więcej niż koncert to wydarzenie!
UWAGA: Jojo Mayer & Nerve może zmienić Twoje życie …
Jojo Mayer & Nerve to muzyka improwizowana na żywo z elektronicznych  instrumentów konwencjonalnych.
Improwizowany charakter Jojo Mayer & Nerve  jest zawsze wyjątkowy.  To gorący przypływ energii stworzony specjalnie dla publiczności.
Ich koncepcja wykonywania okazała się skuteczna w wielu różnych miejscach i ustawieniach. Skład intensywnie koncertował w Ameryce Północnej, Europie i Azji od małych klubów do wielkich festiwali.

To nie nowe style muzyczne a raczej werbalna próba wyjaśnienia nowych muzycznych paradygmatów tworzonych przez szwajcarskiego perkusitę JoJo Mayer’a oraz jego międzynarodowy projekt NERVE. Główną ideą NERVE jest przedstawienie struktur i rytmów muzyki elektronicznej w swych korzeniach wywodzącej się z kultury DJ –skiej , poprzez “żywy” kontekst. Akustyczna perkusja, gitara basowa, klawisze oraz interaktywna obróbka dźwięku – bez pętli , sekwencerów oraz wstępnej produkcji. Wszystkie dźwięki powstają w czasie rzeczywistym! Poprzez połączenie kultury DJ-skiej oraz jazzowej interakcji wraz z wykorzystaniem procesów obróbki dźwiękowej mających zastosowanie przeważnie w studiu (real time audio deconstruction), . Koncepcja “real time audio deconstruction” wykorzystywana przez akustyka oraz producenta NERVE Roli Mosimann’a nadaje zupełnie nowy wymiar sferze brzmieniowej projektu głównie za sprawą unikatowej roli artysty podczas koncertów NERVE. Zespół nie przestaje poszukiwać nowych form ekspresji muzyki. Dostarczając brakujące ogniwo pomiędzy żywymi oraz klubowo-tanecznymi „mechanicznymi” dźwiękami tworzy platformę dla nowej generacji miłośników muzyki.

Jojo Mayer
Szwajcarski perkusista, kompozytor i producent, samouk, który pierwszy raz wystąpił publicznie w Hong Kongu w wieku zaledwie trzech lat. Występował i nagrywał z wieloma różnymi artystami reprezentującymi różne style muzyczne od DJ Spooky po Orkiestrę Wiedeńską. Został wymieniony jako jeden z największych perkusistów współczesnych. Jego trasy koncertowe pokryły większość cywilizowanego świata. Swój pierwszy solowy projekt – NERVE określa tymi słowami „starania o przeniesienie rytmu, muzyki i tekstur generowanych przez komputer do muzyki prezentowanej na żywo”. Jego występy spotkały się z bardzo pozytywnymi reakcjami, na tyle pozytywnymi, że Jojo Mayer został nominowany do statusu „Boga Perkusji” (Magazyn Modern Drummer).

Czas i miejsce: 9. października 2010, g. 19.00, Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu

Bilety: 50/60 zł, dostępne w sklepach Ragtime (www.ragtime.pl) i Ticketportal (www.ticketportal.pl)

plan festiwalu TUTAJ.

przeczytaj archiwalny wywiad z artystą TUTAJ.