Koncert Forbidden City Chamber Orchestra

Członkowie orkiestry kameralnej Forbidden City Chamber Orchestra (FCCO) to najwybitniejsi muzycy związani z Chińskim Konserwatorium Muzycznym (China Conservatory of Music) w Pekinie, wiodącą akademią muzyczną w kraju.

FCCO występowała podczas licznych krajowych wydarzeń muzycznych, a także podczas wielu międzynarodowych festiwali w ramach programu wymiany “Oriental Express”, organizowanego przez chińskie Ministerstwo Kultury. Wyjątkowy styl i wysoki poziom muzycznych wykonań w wydaniu członków FCCO podczas licznych wystąpień spotkały się z uznaniem nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.

Orkiestra FCCO doceniana jest za to, że potrafi “ukazać niespotykaną wspaniałość i elegancję chińskiej muzyki tradycyjnej, wykonywanej z niezwykłym wdziękiem, tak rzadko widzianym dziś na scenie współczesnej.” “Muzycy z FCCO pomogli Chińczykom docenić muzykę, którą zazwyczaj określa się jako trudną w odbiorze, a także wypromować ją na całym świecie.” “FCCO uznawana jest dziś za jedną z najbardziej wpływowych orkiestr kameralnych na świecie”.

W programie koncertu znajdą się utwory ludowe i tradycyjne z różnych rejonów Chin wykonywane solo oraz zaaranżowane na orkiestrę, a także utwory związane z teatrem marionetkowym oraz operą pekińską. Widzowie będą mieli szansę usłyszenia niezwykłych tradycyjnych chińskich instrumentów, takich jak: guqin, dizi, sanxian, tihu, xiao, erhu, zhongruan.

9 września 2011, g. 19:00
Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 2
Bilety: 30 zł (do nabycia przed koncertem)