Konkursy TG i TD na targach Music Media w Krakowie

Podczas tegorocznych targów Music Media w Krakowie na stoisku TopGuitar i TopDrummer odbyły się dwa konkursy, przygotowane specjalnie na tę okazję przez Redakcje obu magazynów.
Osoby odwiedzające w dniach 23–25 września stoisko International Music Press na targach Music Media mogły nie tylko zapoznać się z ostatnimi numerami magazynów TopGuitar, TopDrummer i Muzyka i Technologia oraz ewentualnie uzupełnić braki w swoich zbiorach, ale także wziąć udział w dwóch konkursach.
Pierwszy z nich był przeznaczony przede wszystkim dla perkusistów, ale każdy chętny mógł zmierzyć się z czasem w konkurencji na największą ilość uderzeń. Początkowo, zgodnie z hasłem „Bądź jak Mike Mangini”, zamierzaliśmy naliczać tylko pojedyncze uderzenia, ale żeby było ciekawiej dopuściliśmy technikę dowolną. Do konkursu zarejestrowało się 36 osób, a po podsumowaniu wyników zwycięzcą został Krzysztof Fielek z Witanowic z ilością 1714 uderzeń na minutę. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Krapowski z Jastrzębia Zdroju (1703), a trzeci był Maciej Żołna z Gorlic (1663 uderzenia na minutę). Nagrodą główną był profesjonalny statyw do werbla, a nagrodami za drugie i trzecie miejsce – komplety pałek perkusyjnych, wszystko ufundowane przez specjalistyczny sklep dla perkusistów Drumstore z Gdyni.
Nagrodą w drugim konkursie była akustyczna gitara basowa Morrison, którą ufundowała bydgoska firma Canto, producent pokrowców na instrumenty i sprzęt muzyczny. Aby wziąć udział w jej losowaniu wystarczyło wypełnić ankietę na najlepszą okładkę TopGuitar z roku 2010. Po podliczeniu głosów okazało się, że respondentom najbardziej podobał się numer wrześniowy, na którego okładce widniał wizerunek Jimiego Hendriksa (21,6% głosów). Tuż za nim uplasował się Slash, który gościł na naszej okładce w maju (20,4%), a na trzecim miejscu wielka gitarowa trójka Page-White-Edge ze stycznia (19,3%). Wylosowany spośród 278 szczęśliwy kupon konkursowy należał do Wojciecha Stasia z Tychów.

Po ogłoszeniu wyników obaj zwycięzcy otrzymali swoje nagrody z rąk Dariusza Domańskiego, redaktora naczelnego TopGuitar oraz wydawcy magazynu TopDrummer. Gratulujemy wygranych i dziękujemy za zainteresowanie konkursami oraz naszym stoiskiem. Cieszymy się, że dzięki targom Music Media po raz kolejny mieliśmy okazję nawiązać bezpośredni kontakt z naszymi czytelnikami oraz zdobyć uznanie nowych odbiorców. Do zobaczenia za rok!