Lars Ulrich o alkoholu i narkotykach

Perkusista grupy Metallica Lars Ulirch w wywiadzie dla brytyjskiej gazety Mirror przyznał, że prowadzi zdrowy tryb życia i nie ma już problemów z alkoholem czy narkotykami.

“Alkohol jest teraz dla mnie czymś związanym z końcem dnia, po tym jak skończę pracę. Jeśli mam coś do picia w domu, napiję się raz, może dwa razy w tygodniu i zawsze kiedy dzieci pójdą już spać – nie lubię pić jak są obok.”

Lars Ulirch przyznał się, że od dziesięciu lat nie bierze kokainy, dzięki postawie Noela Gallaghera z Oasis:

“Za starych czasów zawsze upijałem się szybciej niż reszta. Zdałem sobie sprawę, że jeśli dochodziło do tego trochę kokainy, to dawałem radę dłużej się utrzymać zamiast odpaść i leżeć w kącie trzy godziny przed zakończeniem imprezy. Uwielbiałem towarzyski aspekt kokainy, uwielbiałem niebezpieczeństwo z tym związane. Jakieś dziesięć lat temu przeczytałem wywiad z Noelem Gallagherem, w którym powiedział, że przestał brać kokainę. Pomyślałem, że to naprawdę fajne – takie świeże, szczerze i czyste. Uwielbiam ten aspekt jego osobowości. Nigdy nie miałem skłonności do uzależnień, więc wstałem jednego dnia i powiedziałem – dość.”

Z kolei w wywiadzie dla Blender z 2008 roku, Lars Ulirch tak mówił o swoim piciu:

“To zawsze było picie towarzyskie. Szczerze mówiąc, nigdy nie piłem tyle co James Hetfield. Spójrz na mnie, ważę 63kg. Jeśli bym wypił pięć piw, to bym odpadł, a James by pewnie powiedział – chcę wypić jeszcze piętnaście. Nigdy nie byłem typem w stylu – wstaję rano i sięgam po butelkę. Mam na tyle przyzwoitości, żeby najpierw zjeść śniadanie.”

Lars Ulrich

fot. Wikimedia Commons, Lars Ulrich live in London 2008-09-15.jpg, Kreepin Deth, cc-by-3.0

źródło: blabbermouth.net