Michał Szczeblewski nowym redaktorem naczelnym TopDrummera

Michał Szczeblewski współpracował z magazynem TopDrummer przez kilka lat jako niezależny autor, jednocześnie pełnił rolę ambasadora gdyńskiego magazynu jako zaprzyjaźniony z redakcją muzyk perkusista.

Dariusz Domański, właściciel wydawnictwa International Music Press i wydawca magazynu TopDrummer, a jednocześnie pełniący obowiązki redaktora naczelnego po odejściu Jacka Pelca pod koniec 2010 roku, powierzył Michałowi Szczeblewskiemu główne stanowisko w magazynie pod koniec czerwca 2012 roku.

Objęcie funkcji redaktora naczelnego TopDrummera to przede wszystkim wielki zaszczyt. Moim głównym założeniem w pracy redakcyjnej będzie ukazanie jak najszerszego oblicza współczesnej perkusji. Chciałbym, by każdy czytelnik zainteresowany sztuką perkusyjną, niezależnie od prezentowanego przez siebie poziomu gry, mógł w TopDrummerze znaleźć coś dla siebie. Uważam, że niezwykle cennym jest tworzenie z TopDrummera pisma interaktywnego, w którym czytelnicy mają wpływ na kształt merytoryczny magazynu, tematykę artykułów i poruszanych zagadnień z dziedziny perkusji – zapowiada Michał Szczeblewski.

Michał Szczeblewski na co dzień gra w zespole AJAGORE, a także z Grażyną Łobaszewską i Maciejem Miecznikowskim. Współpracował również z zespołami Janusza Mackiewicza, Irka Wojtczaka oraz z Krystyną Prońko. Przez kilka sezonów związany z Teatrem Wybrzeże. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość koncertów, festiwali, sesji studyjnych i bogatą dyskografię. Michał jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.