Międzynarodowy Festiwal Flamenco DUENDE Poznań 2011

Zmierzch lata zbliża się do nas nieubłaganie, ale to nie znaczy wcale, że jesień w Poznaniu nie będzie gorąca. Wielkimi krokami, a ściślej rzecz ujmując, krokami w rytmie flamenco, zbliża się do nas kolejna, szósta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Flamenco DUENDE, który, w tym roku odbędzie się w stolicy Wielkopolski w dniach 11-13 listopada.

Kto z wielkich FLAMENCO zagości w Poznaniu na tegorocznej festiwalowej scenie – Auli MAGNA Politechniki Poznańskiej, ul. Jana Pawła II 28? Zaczniemy (11 listopada) od polskiego akcentu. Wszak to festiwal flamenco, który odbywa się w Polsce. Nie tylko Antonio Banderas wie, że „Polak potrafi!”. I to jak potrafi!

VIVA FLAMENCO, to zespół, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia swojej działalności na scenie. W sposób absolutnie wyjątkowy muzycy tej formacji potrafią połączyć tradycyjne flamenco, ze współczesnym, inspirując się muzyką indyjską, arabską oraz jazzem. Ta wyrafinowana mieszanka i bardzo bogate instrumentarium gwarantują słuchaczom muzyczną ucztę na najwyższym poziomie.

Drugi dzień festiwalu (12 listopada) należy do jednego z najznakomitszych gitarzystów młodego pokolenia – SANTIAGO LARA. Artysta rozpoczynał swoją karierę u boku legendarnego Artysty – Manolo Sanlừcara oraz zmysłowej MERCEDES RUIZ, wielokrotnie nagradzanej na konkursach tańca w Hiszpanii, która w sposób absolutnie wyjątkowy i łatwy w odbiorze dla młodych adeptów tańca, potrafi nauczać tradycyjnego flamenco. Udało się namówić znakomitą Tancerkę na prowadzenie warsztatów tańca podczas poznańskiego festiwalu!

Zapisy dla osób chcących poznać sekrety flamenco od samej Mistrzyni rozpoczęły się w dniu 1 września br. (bliższe informacje na festiwalowej stronie: festiwalflamenco.art.pl).

Flamenco trwa i rozwija się. Mając swoje korzenie, ciągle rodzi się na nowo. Przygotowaliśmy zatem atrakcję również i dla naszych pociech. Wyjątkowe warsztaty flamenco dla dzieci poprowadzi, przez wszystkie festiwalowe dni, jedna z najlepszych polskich tancerek flamenco – DOROTA DZIĘCIOŁ.

Ostatniego dnia festiwalu – 13 listopada-wystąpi w Poznaniu zjawiskowa ISABEL BAYON. Artystka urodzona niejako „u źródła”, czyli w Sewilli, rozpoczęła naukę tańca flamenco mając pięć lat (przypominamy o warsztatach dla dzieci!). Jedna z najbardziej podziwianych i oryginalnych osobowości w stylu tańca flamenco, zaprezentuje nagrodzony w Sewilli spektakl „La puerta abierta”.

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Flamenco DUENDE! Koncerty zaproszonych Gwiazd, warsztaty flamenco, fiesta przy muzyce rodem z Andaluzji, zmysłowe rytmy i taniec nie pozwolą usiedzieć na miejscu i doprowadzą krew do wrzenia. A czegóż więcej trzeba w chłodne listopadowe wieczory?
Szczegóły i bilety na festiwalowe wydarzenia: www.festiwalflamenco.art.pl (zakładka: program), dostępne na portalu: www.bilety24.pl

Program Międzynarodowego Festiwalu FLAMENCO Duende:
11 listopada – godz. 20 – VIVA FLAMENCO – bilety 20-40 PLN
12 listopada – godz. 20 – SANTIAGO LARA ze specjalnym udziałem MERCEDES RUIZ – spektakl „Concuerde” – bilety 60-80-120 PLN
13 listopada – godz. 19 – IZABEL BAYÓN – 70-150 PLN
Karnety: 10 % zniżki przy zakupie biletów na wszystkie koncerty : 189-279 PLN

źródło: informacje prasowe