Lars Ulrich o sukcesie Metalliki

Lars Ulrich, perkusista jednego z największych zespołów muzycznych w historii podzielił się swoją refleksją na temat rynkowego sukcesu marki, jaką jest Metallica.

W wywiadzie dla londyńskiego Metro przy okazji premiery filmu „Through The Never” Lars Ulrich, spytany o tajemnicę sukcesu Metalliki odpowiedział, że tkwi ona w niezależności zespołu:

„Metallica funkcjonuje we własnej bańce. Nie jesteśmy częścią gatunku, nie jesteśmy częścią fali, nie jesteśmy wytworem chwili. Jesteśmy całkowicie niezależni finansowo. Jesteśmy właścicielami wszystkich naszych płyt, mamy ich taśmy-matki. Sami sfinansowaliśmy ten film i nie musimy nikomu włazić w tyłek, ani z nikim się dogadywać. Po prostu żyjemy w naszym własnym, małym świecie. Jesteśmy odrębną, całkowicie autonomiczną jednostką, a to bardzo nietypowa sytuacja. (…) To coś, czego nie bierzemy za pewnik, ale bardzo doceniamy to, że znaleźliśmy się w takim położeniu i w związku z tym zawsze chcemy być najlepsi i dawać z siebie najwięcej, jak tylko się da bez sprzedawania się.”

Sytuacja doprawdy godna pozazdroszczenia. Jak wiele znacie zespołów, które mogą się poszczycić tak silną pozycją na rynku?

Lars Ulrich

fot. Wikimedia Commons, Lars Ulrich live in London 2008-09-15.jpg, Kreepin Deth, cc-by-3.0

źródło: ultimate-guitar.com