Mistrz jednego stylu czy wszechstronny sideman?

Perkusista – kto to jest? Czy to jeden z tych ludzi, którzy ciągle hałasują, waląc z wszystkich sił w rozsypujący się od potężnych uderzeń zestaw perkusyjny? Albo ten, co gra nierówno, a może jeden z tych, którzy trzymając w rękach pałki, zastanawiają do czego służą? Nie! W kwietniowo-majowym odcinku Paweł Larysz przedstawi wam świat perkusistów, którzy są wybitnymi pałkerami w jednym stylu, ale również sesyjnych, którzy radzą sobie świetnie w różnych stylach muzycznych.

Jedni czują granie metalu i nic poza nim, drudzy uwielbiają grać różne style i dzięki temu poznawać różne horyzonty muzyczne. Jedni mają predyspozycje do grania ciężkiej muzyki i są w tym wyśmienici, drudzy mają dar lekkości grania rytmów latynoskich, a jeszcze inni potrafią połączyć wszystkie style i wykorzystują je wyśmienicie, grając z różnymi artystami.

Wybór swej muzycznej drogi to kwestia gustu, potrzeby artystycznej oraz genetycznie zakodowanych predyspozycji psychicznych. Zdecydujcie sami, w którą stronę chcecie iść. Najważniejsze to iść tam, gdzie czujecie, że jest wasze powołanie, bo wtedy wasza gra będzie prawdziwa, naturalna i wyjątkowa.

Zostać mistrzem jednego stylu czy wszechstronnym sidemanem? Jaką drogę kariery wybrać? Odpowiedź na to pytanie pomoże wam znaleźć Paweł Larysz – jego artykuł znajdziecie w kwietniowo-majowym wydaniu magazynu perkusyjnego TopDrummer.