Nowe pałki Pro-Mark Select Balance

Firma D’Addario wprowadza nową rewolucyjną linię pałek marki Pro-Mark – Select Balance. Perkusiści mogą teraz wybierać spośród dwóch wariantów balansu – wyważenia – pałek: FORWARD lub REBOUND, pałek proponowanych w pięciu średnicach, aby dokładnie dopasować je do swojego stylu i sposobu gry oraz potrzeb.

“Teraz balans mocy jest w rękach perkusistów”, mówi Rob Caniglia z D’Addario. “ProMark zmienił proces technologiczny , zmienił wygląd, a to z kolei, zmienia grę perkusistów” dodaje, Rick Drumm (prezes ProMark) Tworząc pałki z serii Select Balance , dział projektowy ProMark wrócił do deski kreślarskiej i od nowa określił kluczowe elementy: średnica, stożek, kształt i materiał końcówki. Wybrano pięć najpopularniejszych średnic: 535 “, 0,550”, 0,565 “, 0,580″, 0,595” i dwa warianty środka ciężkości : Forward (dla środka ciężkości przesuniętego do przodu) i Rebound (dla środka ciężkości przesuniętego do tyłu).

Pałki wykonane są z najlepszego jakościowo, selekcjonowanego drewna hikorowego. Pałki są sortowane pod kątem wagi i rezonansu brzmienia. Końcówka została zunifikowana w serii Select Balance i ma kształt łezki – wykonana jest z drewna ale w przyszłości zostaną wprowadzone modele z końcówką nylonową.

Drewno używane do produkcji pałek ProMark pochodzi z plantacji ekologicznych, odnawianych i kontrolowanych. Pojęcie “quarter sawing” odnosi się do określonego sposobu cięcia pni. Powstałe w jego efekcie deski mają większą wytrzymałość, lepiej zachowują kształt i wymiary, podlegają mniejszym odkształceniom.

Pro-Mark Select Balance

Tagi: