Kto ukradł bębny Ringo Starra?

Komendą nowojorskiej policji wstrząsnęło dziwne wydarzenie – morderstwo amerykańskiego dyplomaty połączone z kradzieżą ikonicznego zestawu perkusyjnego w sobotnią noc z imprezy przy Park Avenue. Wśród 70 zebranych gości nie znaleziono żadnych świadków…

the beatles

Skradziony instrument to wyjątkowy komplet bębnów Ludwig w kolorze Oyster Black Pearl, które zdobyły sławę w lutym 1964 roku pojawiając się na planie debiutanckiego występu grupy The Beatles w amerykańskiej telewizji. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się również blachy Zildijan Avedis używane tamtego pamiętnego wieczoru oraz stare talerze z prywatnej kolekcji rodziny Zildijan, których rodowód sięgał nawet do XVII-wiecznego Konstantynopola.

Tak zaczyna się powieść Josepha J. Gabriele pod tytułem „Dangerous Illusions”, opowiadająca o morderstwie, kradzieży, zdradzie i bębnach, osadzona we współczesnych realiach Nowego Jorku. Premiera książki od wydawnictwa Atreus Books zaplanowana jest na 9 lutego 2014, czyli 50. rocznicę historycznego występu Beatlesów w Ed Sullivan Show telewizji CBS. Wersja e-book jest już dostępna w 190 krajach przez sklepy Amazon, Apple i Google.

dangerous illusions