Od perkusisty do gitarzysty – kariera Grohla pod lupą!

To już dwadzieścia lat odkąd światło dzienne ujrzał kultowy album Nirvany „Nervermind”. Album niezapomniany i niezwykle ważny dla ogromnej rzeszy młodych (i nie tylko) fanów Kurta Cobaina. Pamiętając o tym, że do jego sukcesu przyczyniła się także gra Dave’a Grohla, oddajemy mu we władanie okładkę i poświęcamy główny temat sierpniowo-wrześniowego numeru TopDrummera.

W roku 2007 magazyn Stylus zakwalifikował Grohla na szóstym miejscu najlepszych perkusistów rockowych. Pokonał między innymi takich wymiataczy jak Neil Peart, Bill Bruford czy Stewart Coppeland, ale i mistrzów cięższego uderzenia, jak Igor Cavalera, Dave Lombardo czy Bill Ward. W artykułach Jarka Chmielewskiego i Mikołaja Służewskiego przeczytacie, jakie były koleje losu i kolejne stopnie na ścieżce jego kariery, jego ewolucja od perkusisty do gitarzysty, a także co sam Grohl sądzi o zarzutach, że zdradził Nirvanę.

Obszerny materiał poświęcony perkusiście Scream, Nirvany oraz liderowi Foo Fighters znajdziecie w sierpniowo-wrześniowym wydaniu magazynu TopDrummer.