Perkusiści Nile na XX międzynarodowym festiwalu perkusyjnym w Opolu

Jednymi z gwiazd tegorocznej edycji opolskiego Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest będą perkusiści znani głównie ze współpracy z techniczno-death-metalową grupą Nile. Derek Roddy i George Kollias, mistrzowie mocnego uderzenia i zagmatwanej techniki perkusyjnej wystąpią w Opolu 18 i 26 października.

Derek Roddy urodził się w 1973 roku w Karolinie Południowej. Popularność zdobywał w grupach Malevolent Creation i Divine Empire. W 2000 roku nagrał bębny na płytę zespołu Nile “Black Seeds Of Vengeance” oraz dołączył do grupy Hate Eternal. Jest autorem szkoły DVD “Blast Beats Evolved”. Po odejściu Mike’a Portnoya z Dream Theater Derek został zaproszony na przesłuchania do zespołu.

George Kollias urodził się w 1977 roku w Koryncie. We wczesnej młodości uczył się grać jazz. Pierwszym poważnym zespołem George’a był Nightfall. W 2005 roku dołączył do Nile, z którym do dziś nagrał trzy albumy studyjne. Jest wykładowcą w korynckiej szkole muzycznej. Wydał też materiał edukacyjny DVD “Intense Metal Drumming”.